Tesla ještě letos bude umět projet celým státem na Autopilota

Poslední dobou se Tesla a Elon Musk zabývají především inteligním řízení. Nejdříve Tesla slibovala robotaxi, ale dnes přišli ještě s odvážnější zprávou.


Termín, kdy budeme své vozidlo od Tesly moci svěřit plně automatickému autopilot, by měl přijít ještě letos. Nejdříve Elon Musk uváděl, že by mohl autopilot naprogramovat do takové míry, že by byl schopný přejet celý stát. Ale toto tvrzení se po chvíli stalo neplatné, protože by nebylo bezepčné a to z důvodu, že by pracovalo na paměti ve vozidle. Proto Musk přišel s nápadem, že udělají plně automatické elektromobily, které projedou úplně „všude“.

Elon Musk často uvádí cestu z Los Angeles do New Yorku, jako příklad co by autopilot zvládl. Musk na svém včerejším tweetu potvrdil, že se dočkáme ještě letos. Tesla má jako jeden z mála výrobců automobilů autopilota, který zastaví na červenou, ale toto zastavení se někdy nepovede a vůz Tesly se zapnutým autopilotem semafor přejede. Tesla má před sebou dost práce a zlepšování. My doufáme, že se to Tesle povede a dodrží tento slib.

 

Váš tým 

Zdroj  www.elektrickevozy.cz

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *