Tesla plánuje vystavět továrnu na baterie v Indonésii

Automobilka Tesla dle informací připravuje plány na vybudování továrny v Indonésii, kde bude skladovat a vyrábět své baterie. Tesla dokonce již komunikuje s indonéskými úředníky o samotné výstavbě továrny.


Nová továrna na baterie by mohla vyrůst v Batangu ve Střední Jávě. Tato lokalita se v posledních letech velmi průmyslově rozvíjí a tím pádem je to i ideální místo pro možnou výstavbu továrny.

Tesla opravdu již několik týdnů komunikuje s indonéskou vládou o možné výstavbě továrny na baterie. Výstavba továrny na baterie by pro Střední Jávu mohla být velmi přínosná, jelikož guvernér chce tuto provincii velmi rozvinout. Vláda celý plán guvernéra podporuje a rozhodla se vyhradit přibližně 4000 hektarů pro výstavbu továren, skladů a dalších průmyslových komplexů.

Americká automobilka Tesla zatím nepotvrdila ani nevyvrátila zprávy o možné výstavbě továrny na baterie v Indonésii. Vybudování továrny v Indonésii by pro Teslu byl velmi strategický krok. Automobilka k výrobě baterií potřebuje nikl, což generální ředitel Elon Musk potvrdil v rámci akce Tesla Battery Day. Indonésie je největším producentem niklu na světě, takže pro Teslu by výstavba továrny na baterie v této zemi byla velmi přínosná z mnoha ohledů.

Vláda v Indonésie zakázala vývoz niklu, aby sem přilákala automobilky a jiné společnosti. Tímto krokem chce vláda snížit i nezaměstnanost, jelikož s vybudováním nové továrny se naskytne možnost nových pracovních míst.

Tesla by dle našeho názoru s výstavbou továrny neměla moc váhat, jelikož výstavba továrny na tomto místě je pro Teslu klíčovým krokem ke snížení ceny za bateriový článek.

Vyjádření k možné výstavbě továrny:

„Byla to stále raná diskuse a ještě nebyla podrobná. Potřebujeme další diskusi s Teslou, “uvedla Ayodhia Kalake, vysoká úřednice indonéského koordinačního ministerstva pro námořní a investiční činnost.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *