Tesla žaluje čínský deník za po mluvný článek. Co vše napsal?

Americká automobilka Tesla nyní žaluje čínský deník z důvod toho, že jí údajně pošpinil jméno. Tesle se nelíbí především článek, ve kterém čínský deník popisuje špatné pracovní podmínky a problémy spojené s výrobou vozidel. Automobilka se rozhodla zakročit a proto se celou věc rozhodla řešit soudně.


Je vcelku nezvykem, že by se Tesla soudila s některým z redakčních portálů ohledně špatného článku. Pro tentokrát se rozhodl, čínský deník napsat článek o Tesla v Giga Šanghaj. V celém článku informoval deník o špatných pracovních podmínkách nebo o špatné kvalitě výroby vozidel.

Celý článek dle vyjádření Tesly je proti ní a má za úkol jí pošpinit. Celý případ se proto vedení Tesly rozhodla předat právnímu oddělení, který připravil celou žalobu. Tu dle informací již předal soudu. Předmět celé žaloby je pomluva pracovních podmínek a kvality výroby.

Prošlý chleba nebo instantní polívky?

Čínský deník pro napsání celého článku čerpal z jednoho zdroje. Právě zdroj dříve nejspíše pracoval v Tesle nebo byl jedním z dodavatelů. Čínskému deníku popsal i svačiny v Gigafactory. Zaměstnanci dle informací v Tesle prý dostávají prošlý chleba nebo instantní nudle, ale důkaz není žádný.

Zdroj dále uvedl, že si Tesla častokrát nechávala posílat díly se zhoršenou kvalitou, jelikož musela splnit výrobní limity. O zhoršené kvalitě dílů Tesla dle zdroje věděla, ale i přesto je montovala do svých vozů.

K ničemu z výše uvedených informací se ještě nikomu nepodařilo získat důkazy. Ty by se mohly objevit až po ukončení správního řízení mezi Teslou a čínským deníkem. Uvidíme, jak se k celému případu postaví i samotný generální ředitel Elon Musk.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *