Zvýší Tesla výrobu baterií v Gigafactory 1?

Je tomu jeden rok, co Tesla oznámila, že Gigafactory 1 je z 30% hotová. Teď se objevila informace, že Tesla hodlá navýšit výrobu v Gigafactory 1.


Giagafactory 1 se nachází v americkém státě Nevada, kde Tesla buduje svoji Giagafactory 1 společně s firmou Panasonic, která do ní investovala 1,6 miliardy dolarů. I když není Gigafactory 1 stále dokončena, tak zde obě společnosti vyrábějí  baterie a hnací ústrojí pro vozy Tesla. 

V roce 2018 se Tesla nechala slyšet, že Gigafactory 1 navýší výrobu baterií. V dubnu 2019 se Panasonic rozhodl, že pozastaví plánovanou investici do rozšíření výroby. V této době měla Gigafactory 1 dosahovat produkce až 35 GWh baterií ročně. Tyto partnerské problémy zapříčinily zdržení plánovaného rozšíření Giagafactory 1.

Nyní se však vše srovnalo, dohodlo a Panasonic plánuje zvýšit roční výrobu na 54 GWh.

Financial Times po rozhovoru s Panasonicem uvedl: Na vybudování (potřebného) týmu společnost Panasonic najala chemické inženýry z jiných než bateriových sektorů (kvůli problémům s nalezením vhodných zaměstnanců) a vyškolila je na práci s li-ion bateriemi. Tým nyní tvoří 3 000 lidí, kteří obsluhují stroje a 200 technických asistentů z Japonska, kteří se starají o 24 hodinový provoz denně po 365 dní v roce. 

Vedoucí americké výrobní jednotky Panasonic uvedl, že zvýšení produkční kapacity by v případě Giagafctory 1 nemělo být těžké a zdlouhavé. Po úplném rozšíření by Giagafactory 1 měla produkovat baterie s celkovým objemem až 150 GWh ročně, což by mělo stačit pro 2 mil. vozidel s baterie o objemu 75 kWh. Nejbližší plánované rozšíření na 54 GWh za rok by umožnilo výrobu 700 000 vozidel s bateriemi o objemu 75 kWh. Je zde bohužel jeden malý háček – a to, že Tesla všechny svoje baterie nedá do eleketromobilů, ale některé dá do svých dalších projektů jako je Powerwall

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslamagazin.sk

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *