Tesla vyrovnala spory s automobilku Xpeng

Americká automobilka Tesla urovnala soudní spor s bývalým inženýrem, o kterém automobilka tvrdí, že odcizil zdrojový kód Autopilota, než odešel do čínského konkurenta Xpeng. O soudním sporu jsme vás informovali již v minulosti.


V roce 2019 zahájil Tesla soudní proces proti Guangzhi Cao, bývalému inženýrovi Autopilota, který se přestal připojovat k týmu autonomní jízdy Xpeng. V rámci soudního řízení automobilka tvrdí, že Cao stáhl zdrojový kód Autopilota do svého osobního zařízení přes Airdrop, než jej opustil a prodal jej Xpengu, když se připojil ke společnosti.

Xpeng, kterému se říká „klon automobilky Tesla“ za kopírování uživatelského rozhraní automobilky Tesla Autopilot a dokonce za kopírování webových stránek, nebyl účastníkem soudního řízení.

Místo toho se Tesla zaměřil na Caoovy akce

Inženýr připustil, že si stáhl část zdrojového kódu automobilky Tesla Autopilot, ale tvrdí, že jej odstranil před opuštěním automobilky a nikdy jej nepřenesl do Xpeng. V podání týkajícím se soudního sporu Tesla poukázal na to, že bývalý inženýr společnosti Apple byl trestně obviněn z toho, že udělal něco velmi podobného, ​​když odešel do Xpeng přibližně ve stejnou dobu jako Cao. Automobilka tvrdila, že šlo o koordinované úsilí čínského startupu EV o krádež duševního vlastnictví.

Cao údajně také opustil Xpeng a nyní se dozvídáme, že urovnal soud s Teslou. Agentura Reuters uvádí, že podmínky vyrovnání nebyly zveřejněny, ale zahrnovala platbu provedenou Cao automobilce Tesla.

„Podmínky vyrovnání, které zahrnovaly peněžní platbu provedenou Cao automobilce Tesla, nebyly zveřejněny. Tesla neodpověděl okamžitě na žádost o komentář.“

Xpeng znovu tvrdil, že „respektuje práva duševního vlastnictví a spoléhá se na vlastní interně vyvinutý výzkum a vývoj a duševní vlastnictví.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *