Robotaxi je pro tento rok stále aktivní – čeká na schválení regulací, říká Elon Musk

Generální ředitel Tesla Elon Musk říká, že plán společnosti Tesla na 1 milion robotaxi vozidel na silnici do konce roku je stále v regulačním schválení.


Na loňské akci „Autonomy Day“ společnosti Tesla oznámila Musk plán Tesla do konce roku 2020 rozmístit 1 milion vozidel „Robotaxi“ do sítě. Jedná se o rozšíření plánu Tesly „Plně schopného samořízení“ s cílem zlepšit systém Autopilot ve všech vozidlech vyrobených od roku 2016 – což vede k tomu, že tato vozidla jsou schopna samostatně řídit.

Jakmile bude tato schopnost k dispozici prostřednictvím bezdrátové aktualizace softwaru, kterou Tesla plánuje do konce roku 2020, Tesla předpokládá, že bude mít na silnicích přes 1 milion vozidel s hardwarem nezbytným pro provoz nového softwaru.

Musk říká, že stále věří ve schopnost Tesly zprovoznit robotaxi do konce roku. To je působivé vzhledem k tomu, že jsme již více než ve čtvrtině roku a viditelnost toho, čeho může Tesla  do konce roku 2020 dosáhnout. Ale samozřejmě Musk také varuje, že vše závisí na schválení regulací než mohou povolit cokoli uvnitř vozidel.

Společnost Tesla plánuje použít svůj systém „kompletních funkcí“ ke shromažďování údajů – vedoucího k systému, který by mohl být použit jako samočinný systém, pokud by jej schválili regulační orgány, což by se stalo postupně na různých trzích.

 

Váš tým 

Zdroj www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *