Známe podrobnosti o Gigafactory 4

Elon Musk před pár dny oznámil přesnou plohu Gigafactory 4. Měla by stát u Berlína. A nyní známe podrobnosti.


S výstavbou Gigafactory 4 by se mělo začít už v roce 2020 a cílem projektu je dokončit Giagafctory do roku 2021. Z výrobní linky by zde měli sjíždět Model Y, který by měl být dostupný SUV elektromobilem. Ročně má Gigafactory 4 vyrobit až 150 000 elektromobilů. Mimo jiné vytvoří Tesla 3000 pracovních pozic, přičemž plánuje navýšit počet zaměstnanců až na 8000 či 10 000 zaměstnanců.

První evropská Gigafctory 4 by měla stát ve mětě Grünheide, které se nachází 177 kilometrů, pokud by jste vyrazili z Prahy, kde Tesla před nedávnem otevřela i vlastní showroom., tak by vás čekala cesta dlouhá 355 kilometrů. Nebylo by však od věci, kdyby Gigafactory 4 zaměstnávala i lidi z Českým občanstvím.

Tesla do nové Gigafactory 4 bude investovat až 103 miliard korun. Přičemž dostane od EU přes 7 miliard korun. Díky výstavbě nové Gigafactory 4 bude muset Tesla vykácet les o rozloze 70 hektarů. Při zveřejnění této informace vypukli nepukoje mezi ekologii. Ale Musk naúkor vykácení 70 hektarů lesů nasazí třikrát tolik, tedy 210 hektarů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.elektrickevozy.cz

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *