Zkušenější soupeři Tesly dělají pro model Y kupodivu cestu

Je třeba poznamenat, že model Y je navržen tak, aby konkuroval i v okrajovém segmentu automobilového průmyslu.


Dominantními ikonickými, vysoce spolehlivými vozidly, jako jsou Honda CR-V a Toyota RAV-4 je crossoverový trh stejně lukrativní jako konkurenční. Svým způsobem jsou crossovery obvykle bang-for-the-buck auta: větší a prostornější než sedany.

Modely Y mají všechny tyto věci. Vzhledem k tomu, že 75% vozidla je stejné jako sedan Model 3, přichází Model Y na trh se všemi zkušenostmi v oblasti výroby a technologie, které se Tesla během posledních let naučila. Jeho výkon je na špičkové úrovni, jeho nejrychlejší varianta zvládne 100 km/h za pouhé 3,5 sekundy. Je také o dost větší než Model 3, protože je sedmi místný.

 

Není pochyb o tom, že model Y bude mít pravděpodobně velký úspěch na trhu. Tesla má velkou sílu v segmentu EV, její vstup na crossoverový trh může být přijat stejně dobře, ne-li lépe, než model 3.

Jaguar představil I-PACE předtím, než byly odstraněny zábrany z modelu Y. To samé platilo pro Audi e-tron 55. Jaguar I-PACE byl tak dobře přijat, že získal více než 60 ocenění. Audi e-tron oslovilo také svůj spravedlivý podíl fanoušků. Počáteční dojmy e-tronu podle spotřebitelských zpráv byly velmi pozitivní, přičemž organizace ocenila vozidlo za svůj luxusní interiér a vzhled.

 

Jaguar letos do listopadu prodal 2.418 kusů I-Pace a společnost Audi prodala 4.623 e-tronů. Svým způsobem se zdá, že dva vyzyvatelé modelu Y selhali proti Modelu 3.  Své nadcházející želízko v ohni bude mít i Mercedes-Benz. V době, kdy EQC dorazí do USA, bude model Y pravděpodobně již na cestách.

Je pravda, že bychom mohli napsat, že I-PACE, e-tron a EQC jsou vzhledem k jejich cenám dražšími konkurenty modelu X. Všechna tři vozidla jsou ve skutečnosti blíže velikosti modelu Y než modelu X. Dokonce i jejich vnitřní prostor je menší než X.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *