Zaměstnanci Tesly nemusí chodit do práce, přijdou ale o své peníze

Možná jste v posledních dnech zaznamenali spor, ve kterém se Elon Musk vzepřel zákazu znovuotevření továrny ve Fremontu kvůli koronaviru. Ten i přes zákaz okresu Alameda, kde má Tesla továrnu a ústředí, výrobu obnovil. Po zkušenosti s jednáním se zastupiteli okresu pak pohrozil i přesunem celé továrny a ústředí z Kalifornie do Texasu nebo Nevady. Firma by tím zároveň ušetřila miliardy dolarů na daních.


Tesla po otevření fremontské továrny informovala své zaměstnance, že pokud mají z koronaviru strach, mohou zůstat doma. Nyní se ale ukazuje, že firma není tak dobrosrdečná a zaměstnancům dala nepřímo na výběr – buď přijdou do práce, nebo zůstanou doma, ale přijdou o dávky v nezaměstnanosti. Výzvou, kterou společnost povolala své zaměstnance do práce, totiž zrušila nárok zaměstnanců na nucenou dovolenou. V současné době je tedy zodpovědnost za sociální dávky přesunuta na úroveň okresu Alameda a státu Kalifornie.

Aktuálně je výroba v továrně obnovena, ačkoliv oficiální povolení je až od příštího týdne. Dle některých zdrojů stojí Teslu zavření továrny 15 milionů dolarů denně, snaží se tedy obnovit výrobu co nejrychleji. Místo již údajně navštívili zástupci odboru veřejného zdraví, aby zkontrolovali zavedené bezpečnostní postupy, přičemž společnosti doporučili zavedení několika dalších opatření. Tesla tvrdí, že ve Spojených státech aplikovala stejná opatření, jako v továrně v Šanghaji a zaměstnanci se koronaviru nemusí bát, mnozí z nich však tuto situaci považují za vydírání.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.techcrunch.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *