Zaměstnanci Tesla se do Fremontu vrátí o něco později

Tesla zpožďuje návrat svých továrních dělníků ve Fremontu, protože se chystá prodloužit odstávku továrny kvůli rozšíření zakázky na místě v oblasti zálivu.


Minulý víkend se objevily zprávy o tom, že Tesla volala některé zaměstnance společnosti Fremont zpět do práce před opětovným otevřením závodu. Fremont, hlavní továrna Tesly, byla zavřena od 23. března kvůli objednávce filtrů na místě v oblasti Bay, kde je továrna umístěna. Tesla plánoval znovuotevření továrny 4. května, kdy měl být zrušen příkaz pro uzavření.

Šest krajů v oblasti zálivu dnes potvrdilo, že do konce května prodlouží uzavření továren. Bloomberg dnes informoval, že Tesla informovala zaměstnance, aby se nevrátili do práce:

Vedoucí oddělení informoval neděli zaměstnancům v e-mailu, který jste viděli v Bloomberg News, že tento týden není třeba přijít do továrny Tesly ve Fremont v Kalifornii. Společnost řekla některým pracovníkům v lakovacích a lisovacích operacích, abyste se vrátili 29. dubna, nechoďte.

Než souhlasil s odstavením továrny, Tesla odolávala výzvám, aby vyhověla objednávce na místě – argumentovala tím, že výroba automobilů byla „nezbytným obchodem“. V tuto chvíli není jasné, kdy bude mít automobilka možnost restartovat koloběh továrny.
Jak jsme již dříve uvedli, společnost Tesla plánovala provozovat malou pracovní sílu na modernizaci výrobních linek v továrně Fremont. Tesla požádala o stavební povolení ke zvýšení výrobní kapacity modelu Y a opětovnému uvedení do provozu své jižní lakovny. Bez provozu továrny Fremont Tesla vyrábí pouze vozidla ze svého Gigafactory Šanghaj v Číně.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *