Žaloba na návrh Tesla Semi postupuje kupředu !

Soudní proces společnosti Nikola Motors týkající se návrhové žaloby na Tesla Semi postupuje vpřed poté, co byly jejich patenty na jejich truck potvrzeny, přestože vypadaly celkem slabě.


Rozebrali jsme každé z Nikolaových specifických nároků tím, o čem jsme věřili, že v podstatě šlo o případ patentování trollingu čistě objektivním způsobem. Na právním základě bylo jejich tvrzení založeno na udělení patentů na design na jejich vlastním designu nákladních vozidel. Tesla požádal USPTO o zrušení platnosti Nikolainova patentu, protože jejich myšlenky nebyly dříve nové a existovaly, ale nyní USPTO oznámilo, že patenty potvrdily. Generální ředitel Nikola Motors Trevor Milton řekl:

Tesla ztrácí nabídku na zrušení platnosti @nikolamotor patentů ve sporu USPTO. USPTO nejen potvrdil důležité patenty na návěsy Nikola semi-truck, ale odmítl Teslovu žádost o úpravu našich patentů. Dvou miliardový soud postupuje vpřed. Budeme hájit IP naší společnosti bez ohledu na to, kdo to je.

Nikola Motors poprvé oznámil plány na hybridní elektrický a zemní plynový návěs před více než 4 lety. Později změnili své plány na hybridní vodíkové vozíky na baterie a elektrické články a na palivové články s plány na rozsáhlý dodavatelský řetězec vodíku a síť čerpacích stanic. Později společnost Tesla představila svůj vlastní celoelektrický návěs, který ukázal, že vozidla třídy 8 s bateriemi byla životaschopná a změnila to pohled mnoha lidí. V té době, před tím, než je žalovali, Nikola Motors zesměšňoval Teslovo úsilí – argumentoval, že nemohli dosáhnout takového rozsahu, jaký požadovali pouze na baterii-elektrický, ale spuštění skončilo později ohlášením jeho vlastních baterií na elektrický pohon. Poté, co Tesla představil Cybertruck, Nikola také počátkem tohoto roku odhalil svůj elektrický pickup.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *