Začne Giga Berlín s výrobou Modelu Y příští rok nebo déle?

Stavba Giga Berlín se stále zrychluje. Dle posledních snímků z místa výstavby momentálně Tesla staví již známý bílý stan a pomalu dokončuje některé z budov.


Stavební tým nyní položil dlažbu, na které vyrostou parkoviště a další budovy, které jsou pro Teslu nezbytné. Kromě pokládky dlažby Tesla vystavěla i známý bílý stan. Účel tohoto stanu v Giga Berlín nebyl zatím prozrazen, ale dle diskusí ze sociálních sítí to vypadá, že se Tesla chce připravit na budoucí výrobu vozidel V Giga Berlín, aby po dokončení výrobní haly mohla ihned začít vyrábět. Někteří diskutují o možnosti využití bílého stanu pro zázemí pracovníků.

Každopádně se přítomnost bílého stanu v Giga Berlín naznačuje zvýšenou pozornost Tesly, která che Giga Berlín, co nejrychleji dostavět, aby mohla zprovoznit výrobní linky a následně vyrábět i své vozy. Aby Tesla mohla začít s výrobou Modelu Y, tak musí být dostavěna a zprovozněna Fáze 1, která je pro výrobu vozidel Tesla nezbytná. Dle Musk by měla být Fáze 1 zprovozněna již příští rok a měla by produkovat nový crossover Model Y proevropský trh.

Dle časového harmonogramu z Giga Šanghaj se zdá, že Tesla bude již v Giga Berlín schopna již za několik měsíců zprovoznit výrobní linku. Fáze 1 byla v Giga Šanghaj dokončena v polovině roku 2019 koncem téhož roku byla již v provozu funkční výrobní linka, která vyráběla Model 3. U Modelu Y se, ale očekává mnohem rychlejší výroba, jelikož bude mít optimalizované díly a jiný proces výroby, z čehož vyplývá, že Giga Berlín by skutečně měla zahájit výrobou v červenci příštího roku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *