Za nehodu Modelu X nemůže Autopilot

Možná jste před dvěma lety zaznamenali nehodu, kterou podle všeho zavinil Autopilot. Teď se ovšem celá situace znovu prošetřila a zjistilo se, že Autopilot za nehodu nemohl.


 Bývalý zaměstnanec společnosti Apple Walter Huang jel v Kalifornii se svým Modelem X na Autopilota, který jel ve vyšší rychlosti. Ovšem došlo k nárazu do betonového panelu, který podle všeho Autopilot neviděl. Řidič společně s Modelem X skončili v plamenech, naštěstí nikdo další nezemřel. 

Po pár dnech od nehody podala rodina zesnulého na společnost Tesla žaloby ohledně beta verze Autopilota, která měla zapříčinit nehodu Modelu X. Bohužel, ale žaloba neuspěla, jelikož v této situaci za to nemohl Autopilot, ale řidič Modelu X, v tom to případě Walter Huang. Ten při jízdě na Autopilota hrál hry na svém mobilním zařízením. To ovšem zrušilo celou žalobu proti Tesle, jelikož i při zapnutém Autopilotu se řidič musí věnovat řízení a v případě chyby Autopilota zasáhnou, naštěstí se chyby Autopilota nestává moc často. 

Ze všeho plyne ponaučení, že i když za vás „řídí“ Autopilot, tak se musíte věnovat řízení, a ne se věnovat mobilnímu zařízení či dalším věcem… 

 

Váš tým 

Zdroj  www.elektrickevozy.cz

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *