Walmart žaluje Teslu z důvodů požáru solárních panelů

Walmart je obří síť obchodů v USA. Walmart si na některé ze svých poboček nechal nainstalovat solární panely od SolarCity. Teď je chce odstranit z důvodů požárů.


Walmart si na několika stovkách svých obchodů chtěl nechat nainstalovat právě solární systém od SolarCity. Dokonce podepsal smlouvu i  s Teslou na dodávky několika stovek elektráren. Zatím má Walmart solární elektrárny od SolarCity na 240 svých obchodech.

Od počátku instalace (2012) až do roku 2018 musel Walmart řešit sedm požárů svých poboček. Podle experta na požáry byla příčinou všech sedmi požárů právě solární elektrárna od SolarCity. Walmart dal radši všechny elektrárny mimo provoz.

Walmart dále napsal, že Tesla nebyla schopna předdefinovat rizika a zcela ignorovala základy bezpečnostních standartů. Dále podle Walmartu používala Tesla při pravidelných kontrolách pouze drony, která ovšem nezachytily všechna rizika. Správně měla použít odborné inspekční pracovníky.

Walmart díky těmto nedbalostem a požárům žaluje Teslu z důvodů porušení smlouvy. Walmart požaduje po Tesle odstranění všech 240 elektráren na svých obchodech a zaplacení $8,2 mil., v kterých jsou započteny náklady na opravu po požárech a zničené skladové zásoby.

Nicméně poslední zprávy naznačují, že se oba hráči domluvili – ostatně jako vždy.

 

Váš tým 

Zdroj  www.hybrid.cz

  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *