Vozy Tesla vydrží i vysoký nápor vody. Máme důkaz!

Majitel Tesly se při své jízdě setkal s mohutnou přílivovou vlnou, která prakticky potopila celý jeho vůz. I přesto se zdá, že jeho vůz stále funguje, i když byl zasažen vodou. Z tohoto případu můžeme usoudit, že vozy Tesla jsou velmi odolné a vydrží i mohutný zásah vodou.


Video z případu, kdy vůz od americké automobilky Tesla zasáhla voda se dostala na sociální síť Weibo, odkud se okamžitě začalo šíři i na jiné sociální platformy. Dle místní dopravní policie se z ničeho nic vřítila do středu města přílivová vlna, která znemožnila dopravu a zničila sedm aut.

Jeden z vozů, který přílivová vlna zasáhla byl i Model 3, i když se dle videa zdá, že se jednalo o Model S. Záběry, která natočila DashCam umístěná v Modelu 3 ukazují, jak prudký byl náraz přílivové vlny do vozu. I přesto, ale byl Model 3 schopný poté opustit místo nehody.

Je zajímavé, že se byl elektromobil i po zásahu vodu stále funkční, i přestože většina lidí tomu to případu nechce věřit.  Přílivová vlna přitom dosáhla rychlosti 40 km/h, což je stejná rychlost, jako při srážce s jiným vozem ve městě.

Důkazem toho, že vozy Tesla jsou opravdu schopní se vypořádat s vodou dokazuje i jedno čínské video, ve kterém se Model 3 „brodil“ vodou. Dle Muska je to tím, že vozy Tesla mají zapečetěné baterie a pohonnou jednotku, což jim umožňuje mít vysokou odolnost nejenom vůči vodě.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *