Vozy Tesla Vás nyní upozorní na nízký stav 12V baterie

Vozy Tesla jsou známi svými nízkými náklad na údržbu. Právě nízké náklady údržba je jedna z hlavních výhod vozů Tesla, pokud opomeneme dojezd či zrychlení. Údržba u vozů na spalovací motor je často drahá, oproti elektromobilů. Na vozech Tesla nemusíte měnit prakticky nic, jediné, co si musíte hlídat je 12V baterie, která způsobuje časté trápení mnohým majitelům vozů Tesla.


Stejně jako u jiných vozů, tak i vozy Tesla využívají 12V baterii k napájení nouzových světel, airbagů, bezpečnostních pásů a dalších komponentů, které ve vozech Tesla nalezneme. 12V baterie u vozů se spalovacími motory obvykle vydrží 3-4roky, ale majitelé vozů Tesla tvrdí, že jim 12V baterie vydrží pouze 12 roky. Na výdrží této baterie také záleží nejenom na klimatických podmínkách, ale na způsobu používání vozu a zda vůz používáte třikrát do týdne či každý den.

I přesto, že vozy Tesla mají dokonalý infotaiment, který daného řidiče upozorní snad na cokoliv, tak i přesto ho neupozorní na nízkou kapacitu 12V baterie. Majitelé vozů Tesla od doplnění tohoto upozornění do infortaimentu požádali. Nyní dostali odpověď, která říká ANO. Jeden nadšenec vozů Tesla nyní potvrdil, že Tesla toto nové upozornění přidá v nové aktualizaci.

Generální ředitel Elon Musk uvedl, že Tesla nyní pracuje na nové aktualizace, která prodlouží životnost této baterie. Musk na Twitteru souhlasil s majiteli vozů Tesla s přidáním upozornění nízkou kapacitu 12V baterie. Takže je upozornění o nízkém stavu 12V baterie téměř oficiálně potvrzeno.

Nyní stačí vyčkávat na novou aktualizaci.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *