Vozy Tesla jsou stále nejprodávanější EV v USA

Americká automobilka Tesla si stále drží přibližně 80% tamního trhu s elektromobily, přestože již nově kupující nemají přístup k federálnímu daňovému úvěru, na rozdíl od konkurentů.


Podle nového průzkumu společnosti Buy Buyesm si automobilka Tesla v první polovině roku 2020 udržela 81,66% podíl na trhu EV v USA.

Z nového průzkumu o prodejích elektromobilů v USA vychází, že automobilka Tesla představuje 81,66% prodejů elektromobilů v USA. Během tohoto období se v USA prodalo celkem 87 398elektromobilů, které vyjely s výrobní linky Tesla. Mezi nejprodávanější vozy automobilky se patří Model 3, který měl v USA úspěch. Za toto období se ho prodalo 38 314 vozidel.

Zdroj: Buy Buyesm

Je důležité si uvědomit, že informace nemohou být naprosto přesné. Tesla, totiž nezveřejňuje své prodeje na daném trhu a registrační údaje nejsou všude v USA snadno dostupné, a proto se skutečné prodej automobilky mohou lišit.

První tři pozice, jak můžete vidět na obrázku obsadila automobilka Tesla. I přesto nemůže zákazníka tyto vozy dostat federální daňový úvěr, která činí 7500 dolarů. Tato úleva není dostupná ani na Model S, který se v žebříku umístil na 5. pozici.

Automobilka Tesla ani GM nemají přístup k federálnímu daňovému úvěru, jelikož jejich prodeje v USA přesáhli hranici 200 000 vozidel, čímž skončily období, kdy je federální daňový úvěr možný.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *