Vozy Tesla bourají s Autopilotem méně než bez něj, dokazuje to i zpráva od Tesly

Tesla vydala oficiální shrnutí ohledně bezpečnosti svých vozidel za kvartál. Podle oficiálního shrnutí byl toto čtvrtletí funkce Autopilot nejúspěšnější za celou dobu, co je na trhu.


Automobilka Tesla se za poslední čtvrtletí snaží vylepšit funkci Autopilot, co nejvíce, aby mohla brzy vypustit plně autonomní vozidla. Nejnovější aktualizace funkce Autopilot umožnila zákazníkům z USA, kteří si ke své Tesle přikoupili balíček Full Self-Driving automatické zastavování a rozjížděný na semaforech a na dopravních značkách. Zatím má Tesla nastavené to, že pokud se má auto rozjet ze semaforu musí řidič udělit vozu potvrzení, které funguje na základě sešlápnutí pedálu.

Tesla ve své bezpečností zprávě uvedla, že vozy Tesla, které mají zapnutého Autopilota bourají jednou za 7,5 milionů kilometrů. Podle bezpečností zprávy ze čtvrtého čtvrtletí 2019 bouraly vozy Tesla se zapnutým Autopilotem jednou za 409 milionů kilometrů. Počet nehod vozů Tesla se zapnutým Autopilotem se tedy výrazně snížil.¨

Je celku zajímavé, že majitelé vozů Tesla, kteří nepoužívají funkci Autopilot bourají jednou za 3,2 kilometrů. Je nutno dodat, že tito majitelé sice nepoužívají funkci Autopilot, ale používají jiná bezpečností opatření, které vozy Tesla nabízí. Ovšem majitelé vozů Tesla, kteří nepoužívají funkci  Autopilot a ani jiná bezpečností opatření, které vozy Tesla nabízí bourají jednou za 2,2 milionů kilometrů.

Z celé bezpečnostní zprávy, kterou Tesla zveřejnila vyplývá, že řízení s funkcí Autopilot je výrazně bezpečnější než jízda bez ní. Tesla, ale říká, že i když je vozidlo s funkcí Autopilot skoro autonomní, tak je stále řidič zodpovědný za své vozidlo a měl by mít na dním naprostou kontrolu a v případě nouze ho zastavit.

No uvidíme, jak dlouho řidič bude ve voze potřeba, jelikož Elon Musk již brzy chystá ve všech státech vypustit plně autonomní flotilu vozů Tesla. Technologie na to je připravená, ale zákony zatím ne.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *