Vozy Tesla budou muset mít nejnovější aktualizace softwaru!

Aktualizování softwaru je důležité nejenom pro Váš mobilní telefon, ale i pro některé elektromobily. Automobilka Tesla dokonce zavedla systém, že aktualizace softwaru je povinná. Má to hned několik důvodů.


Tesla je jedna z mála automobilek, která je schopná pomocí aktualizací softwaru přidat do vozidel opravdu zajímavé funkce, do kterých patří hry, YouTube, Netflix, ale i vylepšení Autopilota a spoustu dalších věcí. V poslední době se ale Tesla rozhodla například snížit dojezd u starších vozidel či omezit výkon nabíjení. Má proto však svůj důvod. Jde o to, že díky těmto dvou věcem je Tesla schopna u starších vozidel prodloužit životnost baterie. To se však nelíbilo některým majitelům starších Tesel, a tak se rozhodli aktualizaci softwaru neinstalovat. 

Pro vývoj vozů Tesla jsou aktualizace softwaru naprosto nepostradatelné, a je tak pro Teslu naprosto zásadní, aby si je všichni majitelé Tesel nainstalovali a měli nejnovější verzi softwaru. Tesla se rozhodla pro majitele, kteří si neinstalují aktualizace softwaru jednoduše vypnout některé funkce, do kterých patří přístup přes mobilní aplikaci, hudba, …. majitelé, kteří si aktualizace neinstalují mají do 1. května čas si aktualizace softwaru doinstalovat, dokonce je na to upozorní i samotná Tesla prostřednictvím jejich vozidla. 

Pro majitelé Tesel mají aktualizace hned několik výhod: přidá se jim tam nějaká ta funkce a zároveň se vylepší chyby, které stará aktualizace měla. 

 

Váš tým 

Zdroj  www.elektrickevozy.cz

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *