Vozy samy nebouraly, byla to chyba řidičů tvrdí NHTSA

Podle vyjádření vládní agentury NHTSA jsou elektromobily od americké automobilky Tesla bezpečné. Z výsledků vyšetřování vyšlo najevo, že za chybu mohou řidiči vozů, nikoliv vozidla nebo Autopilot od této automobilky. Řidiči si spletli pedály akcelerace a brzdy, což následně vedlo k nehodě.


Před rokem se na automobilku Tesla obrátilo 127 řidičů, kteří si stěžovali, že jejich vozidla samy zrychlují, což následně vedlo k nárazu. Tesla tuto stížnost vzala opravdu vážně a k celému případu se rychle vyjádřila. Automobilka tenkrát vyloučila, že došlo k chybě vozidel, ale spíše byl problém mezi sedačkou a volantem.

Vyjádření Tesly: „Vozidla zrychlují jen když řidič sešlápne plyn, když řidič sešlápne brzdu, tak vozidlo zpomalí nebo úplně zastaví. Pedály v našich vozech mají dva nezávislé snímače polohy a pokud dojde k jakékoliv chybě, tak vozidlo okamžitě sníží kroutící moment motoru na nulu. Tento efekt funguje i při stlačení pedálu akcelerace a brzdy. Veškeré naše systémy tyto data zaznamenávají.“

Celým případem se začala zaobírat i vládní agentura NHTSA (Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu). Po dlouhém vyšetřování nyní přichází NHTSA i s výsledkem celého vyšetřování, který určitě překvapil řidiče se stížností.

Vládní agentura NHTSA má ve vozidlech Tesla jasno

NHTSA tvrdí, že vozy od americké automobilky Tesla fungují bezvadně. Důvodem náhlého zrychlení a poté i nárazu, bylo sešlápnutí pedálu akcelerace místo brzdného pedálu. Jednoduše řečeno řidiči, kteří se tento problém stal, tak se nejspíše nevěnovali zcela řízení a spletli si pedál akcelerace s brzdou. Což znamená, že před nárazem ještě více zrychlovali místo, aby brzdili.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *