Vozidla zablokovaly celou nabíjecí stanici. Proč?

Do teď jsme viděli už hodně fotografií, na kterých byly vidět zablokované nabíjecí stanice vozidly na spalovací pohon. Ovšem nyní vozy na spalovací pohon zablokovaly naprosto celou nabíjecí stanici, takže zde nebyla žádná možnost, jak nabíjet.


Jeden z majitelů Modelu X se na svém Twitteru pochlubil opravdu neobvyklou fotografií. Po příjezdu na Supercharger od americké automobilky Tesla, kde najdeme až osm nabíjecích míst byla všechna nabíjecí místa obsazeny. Bohužel byly obsazeny vozidly na spalovací pohon, nikoliv elektromobil.

Na celém Superchargeru nabíjely pouze dva elektromobily od automobilky Tesla. Zbylá místa byla obsazena vozidly značky Chevrolet, Mazda, Ford a Toyota. Tyto vozy zde neměly, co dělat a měla by jim být udělena pokuta.

Bylo blokování Superchargeru cílené?

Nyní můžeme spekulovat o tom, zda blokování Superchargeru bylo cílené nebo pouze v okolí nebyly žádné jiné parkovací místa. Často se stává, že nabíjecí stanice jsou blokovány z důvodu toho, že se v blízkosti nachází rychlé občerstvení či obchod. Někteří lidé zde parkují a nabíjecí stanice vůbec neřeší. V tomto případě, ale musel majitel Modelu X na uvolnění místa čekat 30 minut.

V některých případech může být vozidlům blokující nabíjecí stanice udělena i tučná pokuta. Ovšem pro udělení pokuty musí daná nabíjecí stanice splňovat několik pravidel. Někteří majitelé elektromobilů lepí na blokující vozidla samolepky či nechávají vzkazy.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *