Volkswagen začíná s výrobou ID.4, který má konkurovat Modelu Y

Známá automobilka Volkswagen oznámila, že zahájila výrobu ID.A, svého prvního plně elektrického SUV, který bude konkurovat Modelu Y od americké automobilky Tesla. Nové plně elektrické SUV bude Volkswagen vyrábět v Zwickauv Německu. Jedná se již o druhé plně elektrické vozidlo od automobilky Volkswagen na platformě MEB.


Německá automobilka plánuje vyrábět ID.4v Evropě, Číně a Spojených státech, přičemž bude dostupný na všech trzích. Z oznámení Volkswagenu to vypadá, že se ID.4 bude vyrábět ve stejných zemích jako Model Y od automobilky Tesla, takže je jasné, že Volkswagen chce dohnat Teslu v prodeji elektromobilů.

Tesla zahájila první dodávky v březnu letošního roku a pro Teslu má být Model Y hlavní tahoun stejně jako Model 3, který trhal rekordy v prodeji. Volkswagen se rozhodl také vtvořit vlastní SUV, aby mohl konkurovat Modelu Y. Stejně tomu bylo i při prvních dodávkách Modelu 3, kdy Volkswagen představil ID.3, který měl za úkol konkurovat Modelu 3,ale dle našeho názoru s emu to vůbec nepoodvedlo.

Volkswagen s přechodem na elektromobily přišel v roce 2019, kdy oznámil, že bude dělat vše proto, aby přispěl ke snížením oxidu uhličnatého v automobilové dopravě.

ID.4 je v pořadí druhým plně elektrickým vozem od německé automobilky Volkswagen. Očekává se, že do roku 2025 s německé výrobní linky sjede 1,5 milionu elektromobilů, bude dalších pět let věnováno vývoji nových elektromobilů ,ale  i zlepšení těch stávajících.

„Máme pravý čas na proces transformace značky Volkswagen na e-mobilitu,“ řekl Thomas Ulbrich, člen představenstva divize E-Mobility společnosti. „ID.3 nyní následuje ID.4.“

Koncem června letošního roku Volkswagen oznámil, že končí s výrobou vozů se spalovacím motorem ve své továrně Zwickauv a továrna Emden bude následovat, jelikož se zde již pracuje na přechodu výroby pouze elektromobilů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *