Víme,kdy začne výroba nového Roadsteru

Generální ředitel Elon Musk se nyní vzácně vyjádřil k produkci nové generace Roadsteru. Ta byla několikrát opožděna. Nyní naznačil, že by výroba  mohla začít přibližně za 12 až 18 měsíců.


Při představení nové generace Roadsteru v roce 2017, uvedl generální ředitel Elon Musk , že bude dostupný již v roce 2020. Tesla a Musk nikdy oficiálně posunutí výroby Roadsteru neudělala. Musk, ale v loňském roce řekl, že nová generace Roadsteru není pro Teslu hlavní prioritou, čímž i naznačil ,že výroba v roce 2020 nezačne a bude muset být posunuta.

Začátkem letošního roku Musk oznámil, že výroba nové generace Roadsteru začne pravděpodobně až v roce 2022.  Důvod odložení výroby nové generace Roadsteru je Cybertruck. Právě nově představený pickup pod názvem Cybertruck je pro Teslu hlavní prioritou. Od té doby se po výrobě nové generace Roadsteru slehla zem. Nyní, ale Musk zodpověděl několik otázek.

Během sdělování finančních výsledků automobilky Tesla za Q2 2020,Musk potvrdil, že Tesla novou generaci Roadsteru plánuje vyrábět ve své továrně v Kalifornii. Dále řekl, že na novou generaci Roadsteru bude celý tým Tesly zaměřen přibližně za 12 až 18 měsíci, jelikož Tesla nejprve musí připravit výrobní linky.

Pokud by Musk dodržel slovo, tak by výroba nové generace Roadsteru začala v polovině až koncem roku 2021. Ve stejnou dobu plánuje Tesla začít s výrobou Cybertrucku ve svém nové Gigafactory v Austinu.

Musk již několikrát řekl, že nová generace Roadsteru není pro Teslu hlavní prioritou a slouží spíše k pobavení či tvoří třešničku na dortu. Muskův názor je velmi zajímavý, jelikož výkon, který nová generace Roadsteru společně s SpaceX package bude mít bude opravdu šílený. Právě nová generace Roadsteru by měla „zabít“ všechny světové rychlostní špičky.

Jeho zrychlení z 0 na 100 km/ má být, totiž 1,9 sekundy a na jedno nabití ujede vzdálenost až necelých 1000 kilometrů. Tyto údaje jsou dle Muska pouze v základní verzi, takže verze společně s SpaceX package by měli být ještě brutálnější. Nakonec Musk před nedávnem uvedl, že koncem roku by mohl automobilka Tesla aktualizovat novou generace Roadsteru, ale i elektrický tahač Semi.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *