Víme, jak budou vypadat revoluční články od Tesly

Již příští týden proběhne dlouho očekáváná akce Tesla Battery Day 2020, která se má dle slov generálního ředitele Elona Musk zapsat do historie automobilky. Na akci má Tesla totiž představit revoluční bateriový článek, který si bude následně i sama vyrábět.


Nyní se na internetu objevily fotografie, které získal web Electrek.co. Na fotografiích je bateriový článek, který by Tesla měla na akci odhalit. Jelikož fotografii byla získána od anonymního zdroje, tak se nevědělo, jestli se nejedná o „fake“. Nyní, ale web Electrek. co potvrdil, že se skutečně jedná o bateriový článek, který Tesla bude v budoucnu sama vyrábět a najdeme ho v budoucnu snad ve všech vozech Tesla.

Automobilka Tesla nyní do svých vozů využívá bateriové články, které pro ní vyrábí společnost Panasonic v Giga Nevada. Tyto bateriové články najdeme ve všech vozech Tesla. Nyní, ale vozy Tesla budou obsahovat jiné bateriové články, které budou mnohem levnější než ty, které pro Teslu vyrábí společnost Panasonic.

Dle fotografii bateriového článku můžeme usoudit, že nový bateriový článek je mnohem věští než ten současný. Nový článek má být až čtyřikrát větší, přičemž došlo k znásobení i jeho kapacity.

Nový bateriový článek by měl snížit náklady na výrobu, jelikož díky své velikosti zabere mnohem více místa, takže se jich do celého battery-packu vejde mnohem méně. Právě díky tomu sníží Tesla množství obalových materiálů a zrychlí samotnou výrobu, což je již několik let jejím cílem.

Tesla chce cenovku bateriového článku snížit pod 100 dolarů za kWh, čímž by dosáhla srovnatelné ceny spalovacích vozů s elektromobily.

Na fotografii je nový bateriový článek, který má Tesla představit na akci Tesla Battery Day. Tato akce se uskuteční 22.září letošního roku v továrně Fremont, kterou již Tesla rozšiřuje pro výrobu a následný vývoj tohoto bateriového článku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *