VIDEO: Elon Musk zveřejnil nové informace o Nex-gen motorech v Tesla Roadster

Tesla není cizí divokým vzorům a šíleným specifikům, která se ve výrobě stanou ještě bláznivějšími. Cybertruck je toho důkazem, protože vozidlo je navrženo zcela rozdílně než jakékoliv jiné pickupy na trhu. Společnost se nikdy nevyhýbá bláznivým nápadům.


Nová generace Roadsteru se chystá udělat velké haló ve světe, což není u Tesly nic divného, vždyť přece Tesla Roadster má být fyzickou reprezentací toho, proč je elektrický pohon nesporně lepší než spalovací motor. Během svého představení nový Roadster šokoval automobilový průmysl svými šílenými specifikacemi, které mají být 0-60 mph za 1,9 sekundy, jeho nejvyšší rychlostí přes 250 mil/h a dosah 620 mil na jedno nabití. Ale pak generální ředitel Elon Musk uvedl něco ještě šílenějšího: to jsou specifikace základního modelu Roadsteru.
To znamenalo, že existují ještě extrémnější verze Roadsteru nové generace. Mezi nimi je něco, co Musk označil jako „SpaceX Package“, kvůli vozidlu používajícímu kompozitní přebalenou tlakovou nádobu soukromé společnosti (COPV) , která se používají také ve Falcon 9. Myšlenka použití takových součástí v silničním vozidle není nic než šílenství, ale jak poznamenal Elon Musk v nedávném náhledu vzhledu Cybertrucka v garáži Jaye Lena , ve skutečnosti je velmi zaujatý tímto nápadem.
Musk a Leno, stojící u vlajkové lodi nad supersportem a nově vydaného crossoveru Model Y, byli nedávno uvedeni v promo videu, které hovoří o Roadsteru nové generace. Leno například poznamenal, že Muskovy nápady někdy vycházejí jakoby z jiného světa, že opravdu nedokáže zjistit, zda generální ředitel žertuje nebo ne. Musk odpověděl, že pokud jde o raketový pohon Roadsteru,, jednal vážně. Poté přesně popsal, jak funguje „hlavní“ pohon příští generace Roadsteru:

„Budeme používat vysokotlaký stlačený vzduch.“ Je to plynový chladič. Hlavní pohon bude za poznávací značkou. Takže pro zrychlení upouští poznávací značka své místo a vyjede raketový pohon. Je to jako James Bond, “řekl Musk.

S balíčkem SpaceX bude Roadster nové generace pravděpodobně velmi obtížným vozidlem, které se dá vyrovnat v přímé linii a na trati. Musk již uvedl, že plně elektrický supersport v Nurburgringu nastaví nové rekordy a že akcelerace Roadsteru se bude cítit jako raketoplán a při startu bude tahat 3 Gs.
Musk také řekl, že Roadster bude vyráběn pouze v omezeném množství . Očekává, že vozidlo uvidí produkci asi 10 000 kusů ročně. To je jen zlomek objemu ostatních vozidel společnosti, včetně vlajkové lodi Model S a Model X. Přesto ve světě supersportů a strojů, které téměř ohýbají fyziku svým pouhým šílenstvím, může stačit 10 000 jednotek ročně, aby narušily celý supersportovní průmysl.

 

VIDEO ZDE!

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *