Veletrh e-SALON 2019 v Letňanech nabídne premiéry elektromobilů světových značek

Letošní rok je ve znamení premiér mnoha elektrických aut. Ofenzíva vozů do zásuvky bude pokračovat na druhém ročníku e-SALON na výstavišti v Praze v Letňanech. Domácí značka Škoda tu ukáže svůj první elektromobil i hybrid, Volkswagen revoluční ID.3 a KIA představí druhou generaci modelu e-Soul. Vozy Tesla zde budou k vidění také.


Loňský ročník byl velice úspěšný. Celkem ho navštívilo  23 tisíc lidí. Letošní ročník bude na větší ploše a budou zde uvedeny elektrické vozy, motocykly, kola, letadla, dobíjecí technologie, novinky z oblasti infrastruktury moderní mobility a další unikáty v této oblasti. Akce se koná v termínu 14. až 17. listopadu 2019 v PVA Expo Praha. K vidění bude nový elektrický model Škoda CITIGOe iV a hybrid Superb iV. Renault se zde pochlubí svým modelem Zoe nové generace a Ford zde ukáže nový hybrid Mondeo. Ze světa úžitkových vozů zde bude k vidění Man, Maxus, ale i další tradiční výrobci dodávek. Na e-Salonu nebude chybět ani Tesla Model 3. Audi ukáže e-trona a plug-in hybrid Audi Q5 TFSI e.

Vystavované vozy

Výstava bude doprovázena i premiérou druhé generace modelů Renault ZOE a Kia e-Soul. Korejská značka předvede i úspěšný elektrický crossover e-Nitro, který zvládne dojezd přes 400 kilometrů na jedno nabití. Hyundai se bude prezentovat modely KONA Hybrid, KONA Eletric i modernizovaným IONIQ. Zájem bude určitě i o Teslu Model 3, která je na evropském trhu hodně populární. K vidění budou i další modely od Tesly.

Testovací jízdy a přednášky

Návštěvníci se na některé z prezentovaných modelů od jednotlivých automobilek nebudou pouze dívat, ale mohou vyzkoušet i jejich jízdní vlastnosti. Pro návštěvníky e-Salonu budou připraveny testovací jízdy, které bude mít téměř každá automobilka, jež zde bude vystavovat. Zájemci o testovací jízdy se již brzy budou moci registrovat. Dále si návštěvníci budou moci vyzkoušet i elektromotorky, elektrokola a dalších elektro vozítka.

Velkým tahákem prvního ročníku e-SALON byly právě zkušební jízdy. Ty budou ještě rozšířeny. Své zázemí budou mít v hale 6, kde bude k dispozici i 10 nabíječek od společnosti Nimble Energy. Valeo v hale předvede také samoparkovací systémy aut. A v hale 2D a hale 1 si na své přijdou při testovacích jízdách fanoušci elektromotorek, elektrokol a dalších vozítek na alternativní pohon, připomíná ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Kromě automobilek se na veletrhu představí i dodavatele energií (ČEZ, PRE), ale i výrobci a provozovatelé dobíjecích stanic a jiných zařízení. Například Siemens, Heger.eu, Voltdrive, Webasto, Logarex, Elexim, Unicorn, ejoin, Phoenix Contact a další. V průběhu výstavy bude možné navštívit i přednášky na zajímavá témata.

Součástí výstavy budou i doplňky, služby, aplikace a legislativa spojené s alternativními pohony vozidel. Konat se bude také konference i-City zaměřena na inteligentní ekologickou dopravu ve městech, upřesňuje ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Váš tým 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *