Vandalové zničili pobočku Tesly v Německu

Informací ohledně případu není moc nejspíše, kvůli vyšetřování. Německé zdroje uvádí, že se incident odehrál 10.ledna, kdy neznámí pachatelé poničili oficiální pobočku Tesly v Berlíně. Oficiální pobočku nalezneme v ulici Kurfürstendamm. Kromě Tesly to schytaly i okolní budovy, ve kterých se nacházejí kanceláře jiných společností.


Celým případem se v současné době zabývá německá policie. Není vyloučeno, že pachatelé oficiální pobočku Tesly poničili z politického či ekologického důvodu. Je možné, že pachatelé měli jednoduše řečeno odpor k elektromobilům. Souvislost s ekologii není zcela od věci, jelikož Tesla v současné době poblíž Berlína staví svojí Giga Berlín.

Právě zde musela vykácet stovky stromů, což se nelíbilo místní ekologům, kteří protestovali. Automobilka musela dokonce výstavbu Giga Berlín na pár dnů zcela zastavit. Samozřejmě mohli mít vandalové odpor k elektromobilům, jelikož v Německu sídlí největší výrobci automobilů na světě. Právě nástup elektromobilů může zcela zrušit výrobu spalovacích vozů v těchto automobilkách. Vandalové zničili skleněné dveře a tabule, kromě toho zničili i 8 vozidel, přičemž jedno zničili úplně.

Podobné vandalství provádí někteří lidé i na nabíjecích stanicích. Právě na Superchargerech lidé blokují nabíjecí místa, což je to nejmenší. Někteří dokonce ničí nabíjecí konektory či samotný Supercharger. Kromě toho většina lidí na Superchargeru dělá bordel, čímž znehodnocuje celý Supercharger.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *