V New Yorku jezdí první žlutý Model 3

Elektromobil Model 3 od americké automobilky Tesla je první elektromobil schválený v New Yorku jako taxi. I v České republice máme jako taxíky elektromobily, dokonce i Tesly. Youtuber natočil, jaké to je nechat se svést ve žlutém Tesla taxíku.


Již na podzim letošního roku jsme vás informovali o tom, že Model 3 od americké automobilky Tesla se stal prvním oficiálním taxíkem, který může jezdit v New Yorku a být ve stylu žlutých barev, jako ostatní taxíky se spalovacím motorem.

Elektromobily jsou nyní jako taxíky velmi využívané. A to zejména, kvůli nízkým nákladům na provoz. Například v Nizozemsku je možná největší šance, že se svezete elektromobil, především Modelem S, který zde většina taxikářů využívá. Model S v Nizozemsku jezdí již od roku 2014, přičemž v New Yorku začala první elektromobil jezdit až nyní.

Známý youtuber Sam Sheffer měl tu možnost vyzkoušet první elektrický taxík v New Yorku. Na svém YouTube kanále se podělil o jeho zkušenosti a pocity. Během prvního víkendu uskutečnil Model 3 100 jízd. Důležité je upozornit, že nabíjel v noci, takže nebyl v provozu 24 hodin denně, jako některé jiné taxíky. Do aktivní služby byl uveden na konci října letošního roku.

První zákazníci měli u Modelu 3 menší potíže. Nevěděli totiž, jak otevřít kliky u dveří. Naštěstí se na nich již brzy objeví nálepka „Push Here“, čímž by se problém měl vyřešit. Společnost Drive Sally, které provozuje několik desítek taxíků v New Yorku a konkrétně i tento Model 3 řekl, že plánuje v budoucnu koupit stovky Modelů 3.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *