V Nevadě za blokování dobíjecích stanic hrozí pokuta

Dobíjecí stanice v Las Vegas patří mezi ty největší, které Tesla vlastní. Tato stanice právě zažívá těžké chvíle, jelikož jí celou zaplnili spalovací auta.


Tesla Supercharger v Las Vegas je jeden z největších, které Tesla vlastní. Nachází se zde 35 stojanů na nabíjení. Supercharger má dokonce i střechu, která je tvořena ze solárních panelů. V tomto týdnu, ale tento Supercharger zažívá zlo. Všechny stojany zablokovali spalovací automobily.

V komunitě majitelů aut na ropu by se našlo spousta důvodů, proč zde spalovací auta zaparkovali. Možné se zde pouze chtěli schovat před stínem, ale to je opravdu málo pravděpodobné. Ovšem ve státě Nevadě Vám za blokování dobíjecích stanic hrozí vysoká pokuta. V Nevadě je totiž nastavené, že jakékoliv blokování dobíjecích stanic vozy, které právě nenabijí je trestné, tedy hrozí pokuta.

Při blokování dobíjecích stanic Vám ve státě Nevada hrozí pokuta 100 dolarů. Pokud vás policisté nachytají při dalším blokování dobíjecích stanic, tak dostanete dvojnásobnou pokutu, tedy 200 dolarů. Při dalším blokování dobíjecí stanic se pokuta pohybuje v rozmezí 400 až 750 dolarů, což není málo.

A jak je na tom Česká republika? V České republice je legislativa mnohem komplikovanější. Proto například na Superchargerech v Humpolci nacházíme na dlažbě u stojanů kapky oleje, které musí být z motorů. Často zde majitelé elektromobilů nachytají mladé „tunningáře“, kteří parkují na dobíjecí stanici. Někteří po upozornění odjedou jiný se s Vámi hádají. Možná by bylo dobré, kdyby v české republice existovala legislativa podobná té v Nevadě. Pokud by řidič za parkování na dobíjecí stanici dostal pokutu, tak by si to vícekrát nedovolil. Mimo jiné elektromobily, také neblokují čerpací stanice, až na pár výjimek.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *