V jaké fázi je Giga Berlín a stihne Tesla vše podle plánovaného harmonogramu?

Automobilka Tesla strávila pět měsíců od roku 2020 přípravou povrchu o rozloze 90 hektarů, kde bude vybudována Giga Berlín. Podle fotografii z Německa můžeme vidět, že Tesla využívá několik dopravních vlaků k přepravě štěrku na místo, kde za nedlouho vyroste Giga Berlín.


Pracovníci, kteří měli za úkol připravit povrch k výstavbě Giga Berlín skončili koncem března až začátkem dubna. Tesla původně plánovala, že skončí již v druhé polovině března a začne s výstavbou. Ale příprava povrchu a začátek výstavby Giga Berlín nabral zpoždění, kvůli pandemii COVID-19  a také díky tomu, že generální ředitel Elon Musk nemohl do Německa přijet na zahájení celé výstavby Giga Berlín, tedy položení základního kamene.

Nyní bylo vše s mírným zpožděním dokončeno a stavební tým se připravuje na zahájení výstavby samotné Gigafactory. Aby mohla výstavba bez problému začít, tak k Giga Berlín musí skvělá přístupová cesta. Na sociální síti Twitter se objevili fotografie, které ukazují, že Tesla přepravuje na místo Giga Berlín několik tun štěrku, které á následně použít na zpevnění a zvětšení silnice.

I přestože Tesla musela zastavit výroby ve Fremontu, Kalifornii a Šanghaji, kvůli současné pandemii, tak by výstavba Giga Berlín měla skončit dle plánu, který si Tesla stanovila. Giga Berlín by měla být hotova v červenci 2021.

Tesla má velikou podporu ze strany německé vlády, která jí podporuje. Taky se není čemu divit, když nová Giga Berlín přinese několik tisíců pracovních míst, přesněji 12 000 a ročně se v Giga Berlín vyrobí 500 000 elektromobilů značky Tesla, které budou směřovány pro evropský trh.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *