V Česku vyrostou další čtyři Superchargery

V Česku vyrostou aktuálně čtyři nové Superchargery od americké automobilky Tesla. V letošním roce chce Tesla uvést do provozu Supercharger v Praze, Plzni, Žďárku a Českých Budějovicích. Všechny tyto Superchargery budou otevřeny v lokalitách, kde jsou nejvíce potřeba.


V současné době provozuje Tesla v České republice 4 Superchargery. První se nachází ve Vestci u Prahy a nalezneme zde 8 stojanů. Další Superchargery se nacházejí v Humpolci (6 stojanů), Olomouci (8 stojanů) a v Brně, kde nalezneme 4 stojany.

V letošním roce se Tesla svoji síť Superchargerů v Česku rozhodla rozšířit a na mapu přidat další čtyři lokality. Většina Superchargerů by měla být otevřena ji v prvním čtvrtletí letošního roku, ten v Praze až na konci roku. Letos se vůbec poprvé v České republice dočkáme i Superchargeru V3, který zvládne nabíjet vozy Tesla výkonem až 250 kW.

Zdroj: Tesla.com

Lokalita ohledně Superchargerů nemusí být úplně přesná. Tesla totiž v loňském roce oznámila stavbu Superchargeru ve Žďárku, ale nyní se tento Supercharger nachází v Lovosicích poblíž Ústní nad Labem. Nové Superchargery zveřejnila Tesla tento týden na své mapě, kterou naleznete na oficiálních stránkách Tesly.

Pokud bychom se podívali do světa, tak Tesla po celém světě v současné době provozuje více než 20 000 Superchargerů, která mají v průměru 9 stojanů. Pokud by vás zajímalo, za jak dlouho nabije Supercharger třetí generace Model 3, tak za 5 minut je tento Supercharger schopný dobít do Modelu 3 120 kilometrů, o čem se přesvědčila i Teslička při pokusu o světový rekord, jak jsme již informovali.

 

Váš tým 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *