Umí Tesla Cybertruck plavat? Musk tvrdí, že ano

Elon Musk toho v posledních letech na Twitteru napsal už hodně. A většinou své slovo dodržel. Nyní se pochlubil, že Tesla Cybertruck bude umět plavat. Aspoň trošku.


Šéf automobilky Tesla Elon Musk je na svém twitterovém účtu pravidelně zasypáván dotazy od fanoušků značky, kteří se ptají na nejrůznější detaily ze zákulisí. Není divu, že aktuálně se nejvíce tážou na připravovaný pick-up Cybertruck, jehož premiéru jednoduše nešlo ignorovat. Nejen kvůli extravagantním tvarům vozu, ale i nepovedené prezentaci nerozbitných oken.
Nerozbitná okna mohou být fajn doplněk, koncové zákazníky ale u pick-upu, byť elektrického, zajímají hlavně schopnosti, které využijí v každodenním životě. Jeden z uživatelů se tedy Elona Muska zeptal, jak je to s brodivostí, o jejíž hloubce zatím nebyla řeč. Uživatel s přezdívkou batflyer prý občas rád vyrazí na ryby a musí překonávat ne tak hluboké řeky. Zajímalo ho, jestli to půjde, aniž by Cybertruck poškodil.


Musk mu ještě ten den odpověděl, že ano. A uvedl, že kromě toho bude pick-up umět alespoň na chviličku plavat. Neprozradil, co přesně si pod pojmy “plavat” a “chvilička” představit, obojživelníka se vším všudy ale nejspíš očekávat nemáme.
Cybertruck bude asi jen těžko alternativou pro přívozy. Spíše si umíme představit, že si vůz poradí i v náročnějších podmínkách, když třeba v hluboké vodě na krátkou dobu ztratí kontakt s pevnou půdou pod koly.

Sdílnější Musk opravdu nebyl, takže si na pravdivost jeho slov musíme počkat až do chvíle, kdy se Cybertruck objeví u prvních zákazníků. Pokud jej ale Musk skutečně naučí (alespoň na chvilku) plavat, určitě se o tom nejprve dozvíme z jeho sociálních sítí. První pick-upy měly k zákazníkům původně dorazit závěrem příštího roku, otázkou ale zůstává, jak s aktuálními termíny dodávek zamává pandemie koronaviru.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.insideevs.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *