Ujede Model Y opravdu 712 km?

Kalifornská agentura pro kvalitu ovzduší (CARB) dala certifikaci Modelu Y od Tesly, přičemž jsme konečně zjistili jaký má dojezd vrcholná verze Modelu Y. U této verze ujede Model Y na jedno nabití až 720 kilometrů.


Podle sociální sítě Alter Viggo dostal Model 3, CARB certifikaci 25 dní před začátkem prodeje. U Modelu Y ovšem nemůžeme očekávat něco podobného – to co se stalo u Modelu 3, ale i tak lze předpovídat, že Model Y půjde na trh velmi brzy. Tesla začne s výrobou Modelu Y rychleji než byl stanovená termín.

První dodávky Modelu Y by se měly uskutečnit na podzim 2020. Tesla ovšem tuto informaci aktuálně upravila již na léto 2020.

Ujede Model Y ve verzi Performace opravdu 712 km?

Certifikát CARB, který Model Y získal určitě zaujal informací o dojezdu u verze Performace, které má na jedno nabití ujet 712 kilometrů, což není málo. Tato hodnota však není zcela pravdivá, jelikož EPA použila na měření dojezdu metodu UDDS, tedy Urban Dynamometer Driving Schedule.

Tento metodický postup měří dojezd v laboratorních podmínkách, které simulují vozidlo ve městě, předpokládá menší spotřebu.

Model 3 měl podle stejných testů dojezd ve verzi Performace 730 kilometrů a v reálu pouze 530 kilometrů. Můžeme si však přitom dovodit, že Model Y by měl mít stejný dojezd jako Model 3, jelikož spolu sdílí spousty dílů. Podle odhadů analytiků by měl být dojezd Modelu Y 480 kilometrů, tedy o 50 kilometrů menší než u Modelu 3 – a to zejména díky tvaru karoserie.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslamagazin.sk

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *