U vozů Tesla již není potřeba potvrzení řidiče na semaforech

Automobilka Tesla přidala do vozů Tesla v novém aktualizaci softwaru, která vozům Tesla umožní automaticky zastavit na červené či značce stop. Funkce se jmenuje Traffic Light and Stop Sign Control.


Začátkem letošního roku začala Tesla prosazovat aktualizaci Autopilota, díky které je schopný Autopilot detekovat  a zastavit na semaforech a stopkách, z kterých je schopný se následně i rozjet.

Je to vůbec poprvé, co Tesla přidal, tak významnou funkci, která umožní lepší koordinaci Autopilota na křižovatkách. Tesla při zavádění této funkce byla velmi opatrná a dbala na spousty testů nejenom mezi beta řidiči, ale novou funkci důkladně testovala na svých testovacích stanovištích.

Zatímco je vozidlo Tesla schopno samo zastavit na červené či na značce stop, tak Autopilot zatím neumí se po naskočení zelené či se značky stop zatím sám rozjet a je potřeb zásah řidiče. Řidiči musí stisknout páčku či plyn jako potvrzení, že vozidlo může pokračovat dále v jízdě.

Potvrzení řidiče je nutné pouze dočasně a to proto, aby nedošlo k nějakému maléru, jelikož funkce je stále ve vývoji. Je očekáváno, že Tesla toto potvrzení za nedlouho zruší, ale nejprve si musí být jistá, že nová funkce funguje správně. Tuto funkci by později chtěla implementovat do své zcela autonomní flotily vozů Tesla, ale nejprve musí shromáždit data z vozů Tesla, kteří tuto funkci již používají.

Automobilka Tesla začala již vydávat aktualizaci, ale pouze beta testerům, kteří již nepotřebují používat potvrzení řidiče při odjezdu ze zelené.

Názor řidičů beta testerů

Tato aktualizace softwaru obsahuje vylepšení naší nové funkce řízení semaforů a stopek. Vaše vozidlo již nebude vyžadovat potvrzení řidiče, aby pokračovalo v jízdě po naskočení zeleného světla. Každý řidič je zodpovědný za to, že zůstane při používání programu Autopilot aktivní a musí být připraven kdykoli jednat.

Po zastavení na stopce není schopno vozidlo dále pokračovat, aleje nutný zásah řidiče, ale to se již brzy změní. V následujících dne by tato aktualizace měla přijít do všech Tesel, které mají zakoupeného Autopilota a potřebnou řídící jednotku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *