Tunelový komplex v Las Vegas sklízí kritiku. Proč?

Dokončení ohromného tunelového komplexu Las Vegas Convention Center Loop se blíží ke konci a s ním přichází i kritika Elona Muska, který tvrdí, že snahy tunelovacího startupu jsou prakticky k ničemu. V uplynulých měsících se tunelovému komplexu dostalo různé míry skepticismu a výsměchu, které velmi připomínají kritiku, která je důsledně házena na Teslu a SpaceX.


Ukázal by to pohled na komentáře videa představujícího teoretickou kapacitu smyčky LVCC. Zatímco velký počet odpovědí vyjádřil určitou otevřenost ohledně projektu veřejné dopravy tunelovacího startupu, komentářů, které se společnosti vysmívají, že staví jen metro nebo vlakový systém, jsou strašné. Rovněž byla vyjádřena kritika toho, že systém Loop je „tunelem pro bohaté“.

Někteří tvrdí, že účel tohoto tunelového komplexu byl od začátku jasný. Lidé si myslí, že Musk chtěl vybudovat tento tunel pouze proto, aby získal peníze.

Strategie celého projektu

Jednoduše řečeno, pokud by se Musk soustředil pouze na získání co nejvíce peněz, starty SpaceX by nepatřily k nejlevnějším v tomto odvětví. Crew Dragon lety by rozhodně nebyly tak dostupné jako nyní. Kapsle Dragon je mnohem modernější než ruská kapsle Sojuz, ale je levnější z hlediska ceny. Co to znamená? Možná pro Muska nejde jen o to, vydělat co nejvíce peněz.

Zdroj: Tesla.com

Tento bod je zdůrazněn u automobilky Tesla ve výzvě k výdělku Q3, přičemž Musk a finanční ředitel Zachary Kirkhorn zdůrazňují, že úspory automobilky jsou obvykle přenášeny na zákazníky. Ceny Modelu S v průběhu let to dokazují. Varianta Model S Long Range Plus nyní stojí 69 420 dolarů. To je nejlepší cena na trhu, co se týče „luxusních“ elektromobilů s opravdu velkým dojezdem.

Dlouhodobá dostupnost

Pokud existuje něco o produktech a službách, které Musk vyvíjí se svým týmem, pak je to skutečnost, že jsou relativně levné na údržbu. Rakety SpaceX se dají zrekonstruovat za docela slušnou cenu, což společnosti umožní být ještě agresivnější s cenami při startu. Údržba automobilů Tesla je levnější než u srovnatelných vozidel na plyn nebo naftu. Systémy Loop společnosti Boring Company budou pravděpodobně stejným způsobem udržitelné a dostupné.

Je zajímavé, že si řada lidí myslím, že Musk vše dělá pouze pro peníze. Na našem webu již vyšlo několik článku o Elonu Muskovi, který v Tesle spal na pohovce, aby dokončil nové vozidlo. A ano povedlo se mu to. Uvidíme, jak to dopadne s tunelovým komplexem v Las Vegas. Za náš tým je to určitě dobrý nápad a něco podobného by nemuselo být pouze v USA.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *