Teslu opouští šéf výroby Modelu S a X

Americkou automobilku Tesla opouští jeden z důležitých členů této automobilky, který se podílel na růstu této automobilky. Odchází do startupu, který založil spoluzakladatel Tesly. Startup pod názvem Redwood Materials se soustředí na recyklaci bateriových článků, což je s příchodem elektromobilů velmi rozebírané téma.


Nyní se rozhodl Teslu opustit dlouholetý šéf výroby Andy Hamilton, což je veliká rána pro generálního ředitele Elona Musk. Hamilton má nyní nastoupit do nového startupu, který založil spoluzakladatel Tesly. Startup se soustředí na recyklaci baterií, což je hodně spojeno právě s americkou automobilkou Tesla.

Startup Redwood Materials

Nedávno založený startup Redwood Materials sídlí v Nevadě. Specializuje se na recyklaci baterií a bateriových článků, což je velmi spojené s elektromobily. Startup by jednoho dne mohl Tesle pomoci s recyklací baterií ve vozech. Právě recyklace baterií je velmi řešené téma spojené s elektromobily. Zakladatele startupu je spoluzakladatel Tesly JB Straubel.

Hamilton byl šéfem výrobní linky pro Model S a X. Jakou výzvu přijal tentokrát?

„Po několika skvělých deseti letech práce pro automobilku Tesla je čas posunout se zase dál. Rozhodl jsem se přestěhovat do Nevady, abych se připojil ke startupu Redwood Materials. Přijal jsem další výzvu, která se týká elektromobility.“ oznámil bývalý šéf výroby Andy Hamilton.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *