Teslička s Modelem X na jedno nabití ujela 540 kilometrů! Rekord?

V neděli se Teslička.cz pokusila vytvořit rekord se svým Modelem X Raven. Nejprve měla v plánu na jedno nabití po Pražském okruhu ujet vzdálenost 500 kilometrů, ale nakonec ujela s Modelem X neuvěřitelných 540 kilometrů. Po celou dobu jel Model X na Autopilota a za volantem seděl Ondřej Hunčovský.


Po Městském okruhu v Praze již Teslička jednou kroužila. Konkrétně se svým Modelem 3, když testovala, kolik ujede na jedno nabití. Nyní se rozhodla vzít na Městský okruh v Praze svůj Model X Raven, který si u ní můžete i vypůjčit či si sjednat zážitkovou jízdu. Celá jízda začala na nabíjecí stanici u výstaviště v Holešovicích, kde i skončila.

Zdroj: Teslička.cz

Celou dobu byl za volantem Ondřej Hunčovský, který ve vozidlech Tesla má naježděno desetitisíce kilometrů a dá se považovat za zkušeného elektromobilistu. Na místě spolujezdce poté seděl Jan Semyš, který se vozy Tesla zabývá již několik let a dělá pro ně servis. V Modelu X byly obsazeny všechny sedadla.

A právě oba Tesláci mají vyzkoušené, že je Model X v této verzi pustí až do -4%. Proto se rozhodli, že pojedou až do -2%. Na Autopilota ujeli 538 kilometrů. U Trojského mostu musel Ondřej Hunčovský převzít řízení. Po celou dobu musel do řízení Autopilota zasáhnout sedmkrát.

 

Váš tým 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

2 komentáře: „Teslička s Modelem X na jedno nabití ujela 540 kilometrů! Rekord?

  • 7. 5. 2021 (10:44)
    Trvalý odkaz

    Ahoj, rád bych se zeptal, jak je to hlučností? Já měl za to, že tyhle modely mají být tiché, tedy by nemělo být potřeba odhlučnění. Tady jsem narazil ale na to, že odhlučnovali i teslu https://www.2din.cz/montaze-tesla/ Jak to vlastně tedy je?

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *