Tesle unikly informace o vzduchovém odpružení pro Model 3 a Y

Podle uniklých informací pracuje Tesla na vzduchovém odpružení pro Model 3 a Y, přestože Elon Musk popírá, že by tyto Modely toto vylepšení někdy získali.


Pro Model S a Model X vyvinula Tesla speciální vzduchové odpružení „Smart Air Suspension“, které se stalo standardem u obou Modelů.

Vzduchové odpružení umožňuje u Modelu S a X nastavit výšku vozidla a docílit tím větším pohodlí ve vozidle. Nastavovat výšku podvozku lze u Modelu S a X do 50 km/h. Při uvedení Modelu 3 v roce 2017 generální ředitel Elon Musk uvedl, že vylepšené odpružení by mělo být uvedeno o šest měsíců později stejně jako verze Modelu 3, Dual Motor.

V té době však Tesla narazila na veliké množství objednávek Modelu 3, čímž mnoho objednávek bylo zpožděno, jelikož Tesla na takový nárůst objednávek nebyla připravena. Verze Modelu 3 tzv. Dual Motor přišla na trh necelý rok později, ale s ní nepřišlo vzduchové odpružení pro Model 3, i když Tesla na této funkci podle dostupných informací pracovala.

V roce 2018 byl Model 3 ve verzi Dual Motor a se vzduchovým odpružením spatřen na okruhu během testování, ale na trh Model 3 stále se vzduchovým odpružením nepřišel.

Před měsícem unikla Tesle informace o vzduchovém odpružení pro Model 3 z katalogu na díly, ale Musk popřel, že vzduchové odpružení přichází pro Model 3 nebo Model Y.

Vzduchové odpružení není plánované pro Model 3 ani pro Model Y, to bude mít pouze Model S, Model X a Cybertruck.

Nyní však Tesla naznačila, že se chystá přidat do Model 3 a Y vzduchové odpružení. Zaměstnanec Tesly zveřejnil na Redditu fotografii 12 – voltové baterie Modelu Y. Na fotografii (úvodní fotografie) můžeme vidět, že Tesla vybudovala 12 – voltovou baterie na takovém místě, aby mohla lehce pracovat se vzduchovým odpružením.

Snad se brzy dočkáme, kdy Tesla sama vzduchové odpružení pro Model 3 a Y představí.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *