Teslám se zvedne dojezd díky novým brzdovým kotoučům EBC

Společnost EBC Brakes vyvinula speciální brzdy pro Tesla Model S a X, které jim mají zvýšit dojezd až o 48 kilometrů, což v některých situacích může být velice přínosné.


Přední kotoučové brzdy od společnosti EBC Brakes, které jsou určeny především pro Model S a Model X od Tesly, mají být o 7 kilogramů lehčí než současné přední kotoučové brzdy od Tesly. Z toho plyne, že jeden přední kotouč je o 3,5 kilogramů lehčí než současný přední brzdný kotouč, který Tesla sériově montuje do svých vozů. Přední sada brzdových kotoučů zvýší dojezd Modelu S nebo Modelu X až o 24 kilometrů.

Výrobce vyrobil brzdný systém ze speciální neodpružené hmoty, která navíc rotuje. Studie ukazuje, že snížením statické neodpružené hmotnosti je 2násobek až 5násobek srovnatelný s odpruženou hmotností. V případě této studie se dostáváme na potencionální hmotnost o 14ti až 35ti kilogramech. Tato hmotnost však během jízdy rotuje. Rotující neodpružená hmotnost má být 10násobkem až 15násobkem odpružené hmotnosti. Díky těmto parametrům to může znamenat redukci hmotnosti o 70 až 105 kilogramů. A právě díky těmto parametrům může být dojezd Modelu S a Modelu X až o 24 kilometrů delší

Zadní kola?

Při případném využití stejných kotoučů od společnosti EBC Brakes, místo originálních kotoučů od Tesly, můžeme zvýšit dojezd až o 48 kilometrů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslamagazin.sk

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *