Tesla zvyšuje cenu Powerwallu, kvůli rostoucí poptávce

Americká automobilka Tesla se již podruhé za pár měsíců rozhodla zvýšit cenu svého bateriového uložiště Powerwall. Poptávka po tomto bateriovém uložišti je v posledních měsících několikrát výší než v jiných měsících. Proto se Tesla rozhodla zareagovat na vysokou poptávku, jelikož její výrobní kapacity Powerwallu nejsou, tak veliká jako tomu je u vozů.


V roce 2015 se rozhodla využít Tesla své znalosti ohledně výroby baterií a bateriových článků pro elektromobily. V tomto roce začala vyvíjet své bateriové uložiště Tesla Powerwall, které dnes válcuje trh. Kromě toho má Tesla ve své nabídce i obří bateriové uložiště pro společnosti nebo pro státní dodavatele.

Powerwall se stal rychle po spuštění výroby velmi oblíbeným bateriovým uložištěm v domácnostech. Kromě toho lze kombinovat i se solárními panely od Tesly nebo rovnou s celou solární střechou. Navíc majitelé v USA mohou dostat na toto bateriové uložiště i pobídku, která jim zpříjemní cenu. Kalifornie má velmi veliké pobídky, co se týče skladování energie v domácnostech.

V loňském roce nainstalovala americká automobilka Tesla přibližně 100 tisíc domácích bateriových uložišť Tesla Powerwall. V této době oznámil generální ředitel Elon Musk, že společně s týmem pracuje na zvýšení výroby Powerwallu, protože to stále rostoucí poptávka vyžaduje.

Vzhledem k tomu, že poptávka po dlouhou dobu převyšuje produkci, Tesla zvyšuje cenu Powerwallu.

V říjnu Tesla zvýšila cenu Powerwallu z 6500 dolarů na 7000 dolarů.

Nyní Tesla opět zvyšuje cenu Powerwallu o 500 dolarů. Aktuálně prodává Tesla Powerwall za 7500 dolarů. Přičemž celkové náklady na instalaci se pohybují okolo 3500 dolarů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *