Tesla zvyšuje cenu balíčku Full Self-Driving na 10 000 $

Tesla naznačuje, že se chystá zvýšit cenu svého balíčku Full SelfDriving na neuvěřitelných 10 000 $, a přesto je to podle Elona Muska dobrý obchod. Rozhodnutí předprodat balíček „Full SelfDriving“ ve svých vozidlech roky před plánovaným zpřístupněním technologie prostřednictvím softwaru bylo přinejmenším kontroverzní.


Je to odvážný krok od Tesly, který byl kritizován z mnoha důvodů. Někteří říkají, že je matoucí, když si myslí, že vozidla Tesla jsou v současné době schopna samostatně řídit, což však není pravda. Jiní také kritizovali Teslu za to, že často mění cenu balíčku nahoru a dolů, i když nedodali funkce slíbené v balíčku. V loňském roce generální ředitel Elon Musk objasnil cenovou strategii společnosti Tesla, pokud jde o balíček „Full SelfDriving“: Společnost Tesla zvýší cenu balíčku, protože zavádí nové funkce. V červenci se cena zvýšila o 1 000 USD na 8 000 USD.

Generální ředitel Elon Musk nyní říká, že se v pondělí zvýší o dalších 2 000 $:

Musk spojuje zvýšení cen s Teslou, která tento týden vydala aktualizaci Full SelfDriving Beta. Zatímco pro softwarový balíček může znít 10 000 $ drahocenně, Musk varoval, že cena se bude v budoucnu stále zvyšovat:

Cena FSD bude i nadále stoupat, jak se software po schválení regulací přiblíží plné schopnosti automatického řízení. Do té doby je hodnota FSD pravděpodobně někde nad 100 000 $.

Vzhledem k tomu, že k cíli Full SelfDriving jsou vydávány další funkce, plánuje Tesla postupně zvyšovat cenu balíčku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

 

 

Klára Maslíková

Jsem holka, která studuje letectví, miluje elektromobily a trochu čerstvé kávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *