Tesla zvyšuje bezpečnost svých vozů

Vozy Tesla už dnes patří mezi nebezpečnější vozy na světě. Ale i ta nejbezpečnější vozidla mají prostor na zlepšení.


Tesla si před nedávnem nechala patentovat nový vynález ve světě bezpečnosti vozů a to “crash can”, který může pomoci lépe ochránit cestující v případné kolizi. Patent nese názec “ADVANCED THIN-WALLED STRUCTURE FOR ENHANCED CRASH PERFORMANCE”. Tento patent má tenkostěnnou kovovou konstrukci, která je zabudována do zón, kde hrozí nejevětší náraz při střetu vozidla s překážkou. Tyto tenkostěnné kovové konstrukce jsou navržené tak, aby absorbovaly energii nárazu.

Crash can patent je obvykle tvořen čtvercovou jednobuněčnou trubicí přímo připevněné k přední části rámu vozidla. Tesla však vymyslela lepší a bezpečnější řešení. Namísto použití jednoduché čtvercové jednobuněčné zkumavky použije „strukturu více buněk, která zahrnuje nejméně čtyři duté kvádry. Čtyři stěny dutých kvádrů se setkávají pod úhlem 90 stupňů a alespoň dva kvádry budou sdílet stěnu.

„V některých provedeních nárazová nádoba pro vozidlo zahrnuje strukturu více buněk, která obsahuje dutý kvádr a čtyři duté rovnoramenné lichoběžníkové hranoly. Dutý kvádr má čtyři stěny a čtyři duté rovnoramenné lichoběžníkové hranoly, které mají dlouhou základnu, krátkou základnu a dvě nohy. Čtyři duté rovnoramenné lichoběžníkové hranoly jsou uspořádány kolem dutého kvádru tak, že dlouhá základna každého dutého rovnoramenného lichoběžníkového hranolu sdílí jednu ze stěn dutého kvádru. “

Aktualizací patentu Tesla zvyšuje bezpečnost vozů při srážce. Nová speciální nárazová konstrukce má při nárazů do překážky poskytnout stabilnější deformační proces. Tím se zvyšuje množství energie, kterou konstrukce absorbuje.

Jednou z výhod různých provedení nového crash cans je to, že struktura více buněk ze starého crash cans poskytuje stabilnější formu plastické deformace, když je crash cans vystavena síle srážky vzhledem k jediné buňce ( trubice) struktura. Jak je zde popsáno, plastická deformace je proces absorbace energie při pádné srážce.

Celou zprávu o novém patentu máte zde.

Shrnutí


Elektrické vozy od Tesly jsou jedni z nejbezpečnějších vozů na světě. Všechny Modely, které Tesla nabízí si prošli řadou testů a vylepšením. Model 3 se zúčastnil dokonce i NHTSA, Euro NCAP, ANCAP a dokonce IIHS testů. Díky novým vylepšením, které Tesla chystá by se mohly stát vozy Tesla 1.nejbezpečnějšími vozidly na světě.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *