Tesla zvyšuje bezpečnost svých vozů

Vozy Tesla už dnes patří mezi nebezpečnější vozy na světě. Ale i ta nejbezpečnější vozidla mají prostor na zlepšení.


Tesla si před nedávnem nechala patentovat nový vynález ve světě bezpečnosti vozů a to “crash can”, který může pomoci lépe ochránit cestující v případné kolizi. Patent nese názec “ADVANCED THIN-WALLED STRUCTURE FOR ENHANCED CRASH PERFORMANCE”. Tento patent má tenkostěnnou kovovou konstrukci, která je zabudována do zón, kde hrozí nejevětší náraz při střetu vozidla s překážkou. Tyto tenkostěnné kovové konstrukce jsou navržené tak, aby absorbovaly energii nárazu.

Crash can patent je obvykle tvořen čtvercovou jednobuněčnou trubicí přímo připevněné k přední části rámu vozidla. Tesla však vymyslela lepší a bezpečnější řešení. Namísto použití jednoduché čtvercové jednobuněčné zkumavky použije „strukturu více buněk, která zahrnuje nejméně čtyři duté kvádry. Čtyři stěny dutých kvádrů se setkávají pod úhlem 90 stupňů a alespoň dva kvádry budou sdílet stěnu.

„V některých provedeních nárazová nádoba pro vozidlo zahrnuje strukturu více buněk, která obsahuje dutý kvádr a čtyři duté rovnoramenné lichoběžníkové hranoly. Dutý kvádr má čtyři stěny a čtyři duté rovnoramenné lichoběžníkové hranoly, které mají dlouhou základnu, krátkou základnu a dvě nohy. Čtyři duté rovnoramenné lichoběžníkové hranoly jsou uspořádány kolem dutého kvádru tak, že dlouhá základna každého dutého rovnoramenného lichoběžníkového hranolu sdílí jednu ze stěn dutého kvádru. “

Aktualizací patentu Tesla zvyšuje bezpečnost vozů při srážce. Nová speciální nárazová konstrukce má při nárazů do překážky poskytnout stabilnější deformační proces. Tím se zvyšuje množství energie, kterou konstrukce absorbuje.

Jednou z výhod různých provedení nového crash cans je to, že struktura více buněk ze starého crash cans poskytuje stabilnější formu plastické deformace, když je crash cans vystavena síle srážky vzhledem k jediné buňce ( trubice) struktura. Jak je zde popsáno, plastická deformace je proces absorbace energie při pádné srážce.

Celou zprávu o novém patentu máte zde.

Shrnutí


Elektrické vozy od Tesly jsou jedni z nejbezpečnějších vozů na světě. Všechny Modely, které Tesla nabízí si prošli řadou testů a vylepšením. Model 3 se zúčastnil dokonce i NHTSA, Euro NCAP, ANCAP a dokonce IIHS testů. Díky novým vylepšením, které Tesla chystá by se mohly stát vozy Tesla 1.nejbezpečnějšími vozidly na světě.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *