Tesla zvýšila nabíjecí výkon u Modelu 3 o 70%

Tesla udělala radost majitelům Modelu 3, protože zvýšila jejich nabíjecí výkon o 40-70%.


Při představení nové generace Tesla Superchargerů V3 o výkonu až 250kW. Tesla tento typ Superchargerů testovala se svým relativně novým Modelem a to s Modelem 3 ve verzi Long Range.

Nejlevnější verze Modelu 3, verze Standart Range dokázala na Superchargerech využít výkon 100 kW, zatímco verze Long Range 150 kW. Tento výkon odpovídá kapacitě baterie, ale také rozdílné ceně obou vozů.

Supercharger V3
Supercharger V3

Nabíjení Modelu 3 od Tesly na Superchargeru V3 nemělo moc velký smysl, dokud Tesla nespustí větší nabíjecí výkon. Právě očekáný update na povolení rychlejšího nabíjení na Superchargeru V3 až do výkonu 170 kW umožnila Tesla v posledním updatu, který potěšil snad všechny majitele Modelu 3. V Evropě si ještě budeme na takovou to rychlost nabíjení od Tesly ještě chvíli počkat, protože nabíjení výkonem 170 kW je zatím umožněné pouze v Americe na Superchargerech V3

Mimo jiné je velice pozoruhodné, jak Tesla dokáže pomocí updatu přidat do vozidla nové funkce. Někteří majitelé vozů Tesla si vůz od Tesly koupili právě, díky vylepšováním pomocí updatu.

Příchozí update
Příchozí update

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslamagazin.sk

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *