Tesla zvýšila dojezd Modelu Y o 15 kilometrů pomocí aktualizace

Tesla nyní prosazuje svojí novou aktualizaci softwaru, která zvyšuje dojezd Modelu Y. Jak jsme Vás v minulosti informovali, tak Tesla vylepšila dojezd většině svých elektromobilů.


Nyní se americká automobilka Tesla rozhodla vylepšit dojezd i současnému Modelu Y, kterému nyní zvýšila dojezd za pomocí aktualizace softwaru. Nová aktualizace nese označení 2020.40.7.

Automobilka v poznámkách k této aktualizaci uvedla:

„Dojezd vašeho Modelu Y je nyní schopen vzrůst, pokud si aktualizujete software na nejnovější verzi. Aktualizace zvyšuje účinnost motorů a lepší vytápění vozidla, což nám umožnila zvýšit dojezd vašeho elektromobilu. Přesvědčte se sami. Tyto změny nemají vliv na zrychlení ani na celkový výkon ovládání klimatizace.“

Jeden z majitelů Modelu Y ve verzi Long Range neváhal a ihned si aktualizoval software ve svém Modelu Y na nejnovější verzi. Poté zjistil, že jeho Modelu Y opravdu vzrostl dojezd. Po nové aktualizace je schopný se svým Modelem Y ujet 523 kilometrů. Před aktualizací ujel se svým Modelem Y na jedno nabití 508 kilometrů.

Není to poprvé, co Tesla zvýšila dojezd svých vozů pomocí aktualizace softwaru. Tesla je snad jediná automobilka, která pomocí aktualizace softwaru zvyšuje dojezd svým vozů bez žádného poplatku. Aktualizace softwaru najdeme v dnešní době snad u většiny elektroniky, ale u vozů to v dnešní době není stále běžné. Pokud ano, tak za většinou vysoký poplatek.

U vozů Tesla vám stačí pouze mít váš vůz připojený k internetové síti a aktualizace softwaru se zahájí po vaše potvrzení, které vám přijde na váš mobilní telefon.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *