Tesla zvýšila dojezd Modelu 3 pomocí aktualizace

Americká automobilka Tesla zvýšila dojezd vybraným verzí Modelů 3. Tesla zvýšení dojezdu provedla na dálku pomocí aktualizace. Aktualizaci obdrželi konkrétně Modely 3 Standard Range Plus a Long Range Dual Motor AWD.


O aktualizaci informoval známý hacker Green, který se americkou automobilka Tesla zabývá již dlouho a za svou kariéru odhalil nejednu novinku. Nová aktualizace 2020.48.12 přináší zvýšení dojezdu pro všechny Modely 3 pro rok 2021 ve verzích Standard Range Plus a Long Range Dual Motor AWD.

Tato aktualizace je natolik výjimečná, že Tesla v poznámkách k aktualizaci napsala i návod, jak zvýšila dojezd Modelu 3. Automobilka Tesla jednoduše zpřesnila výpočet dojezdu. Do teď jste v Modelu 3 mohli vidět aktuální dojezd, který nebyl zcela přesný. Tesla nyní tento ukazatel dojezdu pomocí aktualizaci zpřesnila a tím vám i zvýšila dojezd. „Vaše auto bude nyní zobrazovat o něco vyšší dojezd, aby přesněji odráželo kapacitu baterie,“ poznamenal výrobce elektromobilů.

Někteří majitelé, kteří vlastní Model 3 určený pro rok 2021 se již na svých sociálních sítích pochlubili zvýšeným dojezdem. Jeden z majitelů Modelů 3 z Německa informoval, že jeho Model 3 před aktualizací na jedno nabití ujel vzdálenost až 537 kilometrů. Nyní po aktualizaci se svým Modelem 3 na jedno nabití ujede vzdálenost až 551 kilometrů.

Je zajímavé, že při zahřátí baterie tento dojezd ještě vzroste na 555 kilometrů. O tomto jevu informoval kanadský majitel Modelu 3.

Tesla Model 3 patří mezi nejlepší elektrická vozidla, která jsou dnes k dispozici. Jeho výkon vás naprosto ohromí. Model 3 je dle našeho názoru ideální vozem pro rodiny s dětmi. Převeze toho opravdu hodně, ale zároveň si s ním užijete i zábavu na okruhu.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *