Tesla zveřejnila plán Giga Texas

Na internetu byly odhaleny stavební plány Giga Texas. Na plánech je vidět, jak masivní nová Gigafactory bude.


Automobilka Tesla na konci července potvrdila místo výstavby nedaleko Austinu. Po oznámení místa se stavební tým Tesly prakticky hned vrhnul do úpravy terénu, který zprvu nebyl pro stavbu Gigafactory vhodný. Celý pozemek, který Tesla koupila pro stavbu má rozlohu 810 hektarů.

Většina dosavadních prací byla zaměřena především na přípravu terénu a na zkušební testy. Do teď jsem neznali podobu samotné Gigafactory. Jediné, co jsme věděli je, že bude obřích rozměrů.

Nyní se na internetu objevil oficiální plán samotné Gigafactory:

Zdroj: Electrek.co

Dle plánu se zdá, že Giga Texas bude v mnoha směrech podobná Giga Nevada, kde Tesla společně se společností Panasonic vyrábí i baterie pro své vozy. Ovšem Giga Nevada nebyla nikdy dokončena a do dnes je vystavěna pouze z 30%.

Nové video z místa výstavby Gigafactory ukazuje, že terén je již zcela vyrovnán a stavební tým se může zaměřit na samotnou výstavbu.

Automobilka Tesla plánuje Giga Texas dokonce roku celou zakrýt, aby mohla začít montovat výrobní linky a další zařízení, které jsou nezbytné k výrobě elektromobilů Tesla. Dle harmonogramu by výroba měla začít v květnu 2021.

Tesla v Giga Texas plánuje vyrábět většinu svých vozidel. Dominantním vozidlem, které se v Giga Texas bude vyrábět bude elektrický pickup Cybertruck. Podle Cybertrucku se dle Muska měla i nová Gigafactory jmenovat, „Cybertruck Gigafactory“. Americká automobilka zde dále plánuje vyrábět Model 3 či Model Y, které budou určeny pouze pro východní pobřeží.

Dle dosud zveřejněných informací by zde automobilka Tesla měla vyrábět i svůj elektrický tahač Tesla Semi, který by měl v budoucnu způsobit revoluci v nákladní dopravě, díky nízkému provozu.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *