Tesla zvedá nabíjecí výkon u Modelu S a X

Mezi fanoušky elektromobility bylo velmi známé, že vlajkové lodě automobilka Tesla, konkrétně Model S a Model X nepodporovali vyšší nabíjecí výkon jako Model 3 či Model Y. Ti totiž podporují nabíjecí výkon až do 250 kW. Generální ředitel Elon Musk, ale řekl, proč Model S a Model X nepodporují vyšší nabíjecí výkon.


Tesla již po rokách plánování a slibování začala v loňském roce se stavbou nové generace Superchargerů, již verze V3. Na této generaci Superchargerech můžete dobít své vozidlo až rychlostí 250 kW, samozřejmě musíte mít zahřátou baterku. Tento „vysoký“ nabíjecí výkon, ale využijí pouze nejprodávanější vozy automobilka Tesla, Model 3 a Model Y. Ovšem pouze ve verzích Long Range a Performance. K velkému výkonu nabíjení je důležité mít i velkou kapacitu baterie, což splňují pouze verze Long Range a Performance u Modelu 3 a Y. Verze Standart Range Plus u obou Modelů je schopna nabíjet pouze výkonem 170 kW, což je výrazně méně než vyšší verze Modelu 3 a Modelu Y.

Minulý rok začala automobilka Tesla vyrábět novou generaci Modelu S a Modelu X pod názvem Raven. Tato nová generace se dočkala zvýšení nabíjecího výkonu na 200 kW. Ovšem, minulý měsíc poskytla Tesla informace o nové aktualizaci softwaru s označením 2020.24.6, která přinese Modelu S a Modelu X zvýšení nabíjecího výkonu na 225 kW. Nyní má být zvýšení nabíjecího výkonu mnohem vyšší.

Zdroj: Electrek.co

Nyní na svět vyplynuly informace o tom, že Tesla v nové aktualizaci chystá zvýšení nabíjecího výkonu Modelu S a Modelu X na 250 kW, nikoliv na 225 kW, jak bylo původně uvedeno. Po nové aktualizaci by byl schopen Model S a Model X využít maximální nabíjecí výkon na Superchargerech V3 a měli by stejný nabíjecí výkon jako Model 3 či Model Y ve verzi Long Range či Performance.

Generální ředitel Elon Musk aktualizaci potvrdil. Má to, ale jeden háček. Tesla kromě softwaru upravila i hardware, což je nezbytné pro vyšší nabíjecí výkon. Současní majitelé, kteří by nabíjecí výkon chtěli zvednout , tak musí navštívit servisní centrum Tesla. Úprava v servisních centrech by byla pouze pro Modely S č X s baterií o kapacitě 100 kWh. Možnost úpravy v servisních centrech, ale není jistá a jedná se pouze o domněnku fanoušků.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *