Tesla zvažuje snížení ceny Modelu 3 v Číně

Automobilka Tesla zvažuje snížení ceny Modelu 3 v Číně, aby znovu získala přístup k pobídkám po nedávné změně cenového limitu.


Minulý týden Čína oznámila, že dotace na elektromobily snížila o 10% a v dalších letech bude ještě dolů. Snížené dotace jsou nyní k dispozici pouze pro osobní automobil, který stojí méně než 300 000 Juanů nebo 42 400 dolarů. Model 3 v Číně stojí 323 Juanů, tedy 45 800 dolarů.

Tesla nemohla získat dotaci na dovážená auta, ale i přesto měla poptávku na vozy Tesla v Číně vysokou, tak se zde rozhodla postavit Gigafactory. Na vozy Tesla vyrobené v Gigafactory, zatím se jedná pouze o Model 3, na který Tesla získala dotaci.

Bloomerang dnes oznámil, že Tesla zvažuje snížení ceny Model 3 pro čínský trh:

Model 3 vyrobený v Giga Šanghaj začíná na 323 800 Juanech. Tesla tedy uvažuje o snížení ceny pod 300 000 Juanů, aby mohl Model 3 mít dotaci a neodradil, tak některé čínské zákazníky od koupě. To by znamenalo, že cena Modelu 3 by musela být sražena o 7,3%. Plán na snížení ceny Modelu 3 byl předložen čínské vládě, jelikož automobilky o těchto změnách informují úřady.

Je možné, že snížení ceny Modelu 3 bude muset počkat do té doby, dokud Tesla nezačne používat baterie CATL v Modelu 3.

V listopadu loňského roku zajistila Tesla dohodu o dodávce bateriových článků CATL pro Model 3. Přibližně ve stejné době se objevily informace o tom, že Tesla zvažuje snížení ceny Modelu 3 až o 20%, jelikož je schopna si většinu dílů vyrobit sama. Minulý měsíc prodej vozů Tesla tvořil 25% prodeje elektromobilů v Číně.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *