Tesla zvažuje imelementaci HEPA filtru do Modelu Y

Nový únik softwaru Tesla odhalil, že automobilka plánuje do Modelu Y implementovat HEPA filtr, který chrání proti biologickým zbraním.


S Modelem X a později i s Modelem S začala Tesla do svých vozů implementovat masivní filtr s certifikací HEPA. Myšlenkou implementace HEPA filtru do vozů Tesla je snížení znečištění vzduchu elektromobilů, ale také snížení přímého dopadu znečištění ovzduší na cestují ve svých vozidlech.

Tesla tvrdí, že filtr v Modelu X je 10krát účinnější než normální filtr v jiných automobilech a je stokrát účinnější než prémiové filtry, protože je schopný zajistit přibližně 99,97% jemných částic a plynných znečišťujících látek, stejně jako bakterie či viry. Filtr, který Tesla v Modelu X a v Modelu S používá je dle ní schopný uchránit posádku před biologickými zbraněmi.

Známý hacker Green nedávno v nové aktualizaci softwaru našel nové znaky možné implementace HEPA filtru do Modelu Y, který bude schopný ochránit posádku před biologickým útokem.

Model 3 HEPA filtr neobdrží. Generální ředitel Elon Musk v minulosti řekl, že do Modelu 3 není možné implementovat HEPA filtr, jelikož na něj není ve voze dostatek místa.

Vzduchové odpružení

V softwaru dále Green našel známky možné implementace vzduchového odpružení, které v současné době má pouze Model X a Model S. Implementace vzduchového odpružení do Modelu 3 či do Modelu Y je nepravděpodobná, jelikož se již v minulosti podobné známky implementace v softwaru Tesly objevily, ale nikdy nedošlo k implementaci.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *