Tesla znovu zvýšila dojezd Modelu S

Americká automobilka Tesla opět zvýšila dojezd svého Modelu S, který po zvýšení dojezdu má opět vyšší dojezd než konkurenční vozidla. Zvýšení dojezdu by Tesle mohlo pomoci i ke zvýšením prodejům tohoto modelu, jelikož jeho prodeje poslední týdny upadají. Model S po zvýšení dojezdu je zase o kus napřed před elektromobilem od automobilky Lucid Motors, která se snaží Tesle konkurovat se svými elektromobily.


Začátkem letošního roku zvýšila americká automobilka Tesla dojezd Modelu S na 646 kilometrů. Tímto zvýšením dojezdu Model S předehnal všechny své konkurenty. Ovšem o několik měsíců později představila automobilka Lucid Motors svůj elektromobil Air, který je přímým konkurentem Modelu S od Tesly. Automobilka Lucid se Tesle snaží velmi konkurovat a ve většině jí velmi napodobuje, což vyplývá z designu elektromobilu Air.

Elektromobil Air měl vyšší dojezd než Model S

Elektromobil Air ujede na jedno nabití až 653 kilometrů, což bylo více než Model S od Tesly. Většina lidí očekávala, že Tesla bude v oboru elektromobilů na dlouho dobou „králem“. Tesla neváhala a začala pracovat na zvýšení dojezdu Modelu S. ještě předtím Tesla snížila cenu za Model S, což oznámil generální ředitel Elon Musk při reakci na elektromobil Air.

Dojezd měřila EPA

Model S nyní nově na jedno nabití ujede až 660 kilometrů. Tento dojezd byl měřen dle certifikátu EPA. Zvýšení dojezdu odhalil zahraniční web Electrek.co, který si všimnul označení u jednoho Modelu S. Model S Long Range Plus měl datum výroby v listopadu 2020.

Není zatím jasné, jak Tesla dosáhla většího dojezdu. Zda vylepšila vozidlo pomocí softwaru nebo zda upravila hardware. Automobilka Tesla zatím nezměnila dojezd Modelu S ve svém online konfigurátoru. My doufáme, že se vyjádří i ke zvýšení dojezdu Modelu S. Minulý měsíc Tesla výrazně zvýšila dosah Modelu S Performance, ale verze Long Range nebyla vylepšena.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *